close Kontakt

Cyberbezpieczny Samorząd

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ruszył program Cyberbezpieczny Samorząd

Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie

Od 19 lipca 2023 roku ruszył nabór do programu "Cyberbezpieczny Samorząd". Celem projektu realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji w Jednostkach Samorządów Terytorialnych (JST). Jak wziąć udział w projekcie? Kto jest uprawniony do udziału? Jaka jest kwota dofinansowania? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym artykule.

1

Gminy - wysokość dofinansowania w przedziale 200 000 zł do 850 000 zł,

2

Powiaty - wysokość dofinansowania do 850 000 zł,

3

Samorządy Wojewódzkie - wysokość dofinansowania do 850 000 zł.

Samorządy mogą także wykorzystać wkład własny, jednak nie może on przekraczać ok. 4% całego dofinansowania. Celem takiego działania jest wyrównanie różnic między najbardziej, a najmniej zamożnymi samorządami. W ramach projektu samorządy będą mogły rozliczyć działania na rzecz cyberbezpieczeństwa realizowane między 1 czerwca 2023 r., a 30 czerwca 2026 r. Okres realizacji programu grantowego wynosi 24 miesiące, licząc od dnia wejścia w życie umowy o powierzenie grantu.


Dokładna wysokość udzielanego wsparcia będzie wskazana dla każdej Jednostki Samorządu Terytorialnego w stosownej dokumentacji konkursowej. Zostanie ona umieszczona na rządowej stronie internetowej.

Najczęściej zadawane pytania

Więcej o programie Cyberbezpieczny Samorząd

Na co mogą zostać przeznaczone środki z projektu?

Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji Jednostek Samorządu Terytorialnego poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych. Regulamin projektu mówi, że środki mogą być przeznaczone nie tylko na usługi związane ze szkoleniami i podnoszeniem kompetencji pracowników, lecz także na zakup niezbędnej architektury informatycznej. Przykładowe wykorzystanie środków zostało przedstawione poniżej:

 • Opracowanie, wdrożenie, przegląd, aktualizacja dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), w tym wprowadzenie lub aktualizacja Polityki Bezpieczeństwa Informacji (PBI)
 • Audyty zgodności KRI/uoKSC, audyty SZBI, uzyskanie certyfikacji SZBI na zgodność z normami,
 • Szkolenia podstawowe dla pracowników JST z zakresu cyberzagrożeń,
 • Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa dla kadry JST,
 • Szkolenia specjalistyczne dla kadry zarządzającej oraz osób pracujących na stanowiskach informatycznych w JST z zakresu zastosowanych środków bezpieczeństwa,
 • Zakup, wdrożenie i utrzymanie systemów teleinformatycznych z zakresu cyberbezpieczeństwa,
 • Zakup, wdrożenie i utrzymanie rozwiązań monitorowania bezpieczeństwa informacji,
 • Zakup, wdrożenie i konfiguracja oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa,

Wszystkie możliwości przeznaczenia środków uzyskanych w efekcie grantu zostały przedstawione w regulaminie konkursu grantowego dostępnym tutaj (sekcja "Materiały do pobrania").


Przedstawione punkty oznaczają, że środki uzyskane w ramach projektu mogą zostać przeznaczone również na rozwój architektury teleinformatycznej, której celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa danych Jednostki Samorządu Terytorialnego. Obejmuje to nie tylko zakup samych urządzeń np. serwerów, lecz także zakup specjalistycznego oprogramowania oraz innego rodzaju usługi np. szkolenie z zakresu wykorzystywania zastosowanego systemu.

Jak wziąć udział w programie?

Rekrutacja konkursowa rozpoczęła się 19 lipca 2023 roku i będzie trwać do 13 października 2023 roku do godziny 16:00. Aby wziąć udział w programie, należy złożyć wniosek o przyznanie Grantu za pomocą systemu informatycznego LSI wraz z załącznikiem mówiącym o kwalifikowalności podatku VAT (załącznik nr.7). Link do systemu znajduje się tutaj.

 

Zwiększ bezpieczeństwo informacji z Delkom

Delkom to prężnie działające przedsiębiorstwo, działające na rynku sprzętu informatycznego. Od 23 lat dostarczamy sprzęt komputerowy i rozwiązania IT dla Biznesu i Sektora Publicznego. W ofercie posiadamy rozwiązania teleinformatyczne z zakresu przechowywania wrażliwych informacji oraz zabezpieczeń cyfrowych. Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów. Skontaktuj się i poznaj wszystkie możliwości zwiększenia bezpieczeństwa danych w Twojej organizacji.

Cyberbezpieczny Samorząd

W 3 etapach z Delkom

 

Audyt bezpieczeństwa

 
 • ocena wybranych aspektów bezpieczeństwa
 • inwentaryzacja sprzętu wewnątrz instytucji

Wniosek

 
 • pomoc w sporządzeniu wniosku
 • dobór odpowiedniego sprzętu/oprogramowania

Wdrożenie

 
 • realizacja zadań przedstawionych we wniosku
 • implementacja sprzętu/oprogramowania wewnątrz instytucji

Usługi Microsoft365

 • Microsoft 365 to zintegrowany pakiet usług i aplikacji firmy Microsoft, który obejmuje dostęp do programów i usług dla samorządów.
Sprawdź produkty

Oprogramowanie antywirusowe

 • Oprogramowanie antywirusowe to narzędzie zaprojektowane do ochrony komputerów i urządzeń przed wirusami, malwarem i innymi zagrożeniami związanymi z bezpieczeństwem internetowym.
Sprawdź produkty

Firewall / UTM / NGTP

 • To różne rodzaje narzędzi i technologii używanych w dziedzinie cyberbezpieczeństwa do ochrony sieci i systemów przed różnymi zagrożeniami
Sprawdź produkty

Serwery

 • Serwery to komputery lub urządzenia specjalnie zaprojektowane do udostępniania zasobów, usług lub danych innym urządzeniom lub użytkownikom w sieci.
Sprawdź produkty

Zasilanie awaryjne UPS

 • Urządzenia, które zapewniają krótkotrwałą energię elektryczną w przypadku awarii zasilania, chroniąc komputery i inne urządzenia przed utratą danych i uszkodzeniem sprzętu.
Sprawdź produkty

Desktopy

 • To komputerami stacjonarnymi klasy PC, które są dedykowane zastosowaniom profesjonalnym i biznesowym, charakteryzują się wysoką wydajnością.
Sprawdź produkty

Komputery AiO

 • Urządzenia, w których komputer i ekran są zintegrowane w jednej obudowie, co sprawia, że są kompaktowe i łatwe w użyciu.
Sprawdź produkty

Stacje robocze

 • Komputery specjalnie zaprojektowane do zadań wymagających dużych zasobów obliczeniowych, takie jak projektowanie graficzne, inżynieria czy analiza naukowa.
Sprawdź produkty

Laptopy

 • Mobilny komputer klasy osobistej. To urządzenie wielofunkcyjne, z całą gamą zabezpieczeń zewnętrznych.
Sprawdź produkty

Nie wiesz jak wdrożyć Cyberbezpieczny Samorząd,
a może masz pytania ?

Skontaktuj się z nami

Telefon: 585 859 582
E-mail: [email protected]
Godziny pracy: pon - pt 9:00 - 17:00

Dodaj kolejny załącznik