Laptop ASUS Vivobook S 14 S5406SAL-SF312W Ultra 5 226V 14" OLED WUXGA 16GB 512SSD W11
188279
Promocje
Omówienie ASUS Vivobook S 14 OLED S5406SA S5406SAL-SF312W
Odkryj ASUS Vivobook S 14 S5406SAL
Duża moc na wiele zastosowań
ASUS Vivobook S 14 S5406SAL to nowoczesny laptop łączący wysoką wydajność z mobilną, kompaktową konstrukcją. Zaprojektowano go z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują lekkiego i wydajnego komputera zarówno do pracy, jak i codziennego użytkowania. Dzięki nowoczesnemu procesorowi Intel, szybkiemu dyskowi SSD oraz wysokiej jakości ekranowi OLED laptop sprawdzi się podczas pracy biurowej, nauki, wideokonferencji czy przeglądania internetu. Smukła konstrukcja i 14-calowy ekran czynią go wygodnym rozwiązaniem dla osób często pracujących w podróży lub poza biurem.
Intel Core™ Ultra 5 z obsługą AI
Ekran OLED – wysoka jakość obrazu
Szybki dysk SSD i nowoczesna komunikacja
Mobilna konstrukcja i wygoda użytkowania
Intel Core™ Ultra 5 z obsługą AI
Laptop wyposażono w procesor Intel Core Ultra 5, który zapewnia dużą moc obliczeniową. Procesor wyposażono w technologię Intel AI Boost, która wspiera zadania wykorzystujące sztuczną inteligencję w nowoczesnym oprogramowaniu. Laptop posiada także pamięć RAM LPDDR5X, co zapewnia wysoką responsywność systemu i komfort pracy.
Ekran OLED – wysoka jakość obrazu
Jedną z największych zalet tego modelu jest 14-calowa matryca OLED o rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Technologia OLED zapewnia wyjątkowo wysoki kontrast na poziomie 1 000 000:1, głęboką czerń oraz bardzo intensywne kolory. Pokrycie 95% przestrzeni barw DCI-P3 sprawia, że obraz jest realistyczny, co docenią użytkownicy pracujący z grafiką i materiałami wideo. Przeciwodblaskowa powłoka matrycy zmniejsza refleksy świetlne, co zwiększa komfort pracy w jasnym otoczeniu.
Szybki dysk SSD i nowoczesna komunikacja
Laptop wyposażono w szybki dysk SSD, który znacząco przyspiesza uruchamianie systemu Windows 11 Home oraz ładowanie aplikacji. Dzięki temu praca z plikami i programami jest szybka i wygodna. Zintegrowany układ graficzny umożliwia płynną obsługę multimediów oraz codziennych zadań graficznych. Laptop obsługuje także nowoczesne standardy komunikacji, w tym Wi-Fi 7 oraz Bluetooth 5.4, które zapewniają szybkie i stabilne połączenie. Do dyspozycji użytkownika pozostają także porty USB, HDMI oraz Thunderbolt 4.
Mobilna konstrukcja i wygoda użytkowania
ASUS Vivobook S 14 OLED S5406SAL zaprojektowano z myślą o mobilności i codziennym komforcie pracy. Wbudowana kamera 2 Mpix z podczerwienią oraz fizyczną przesłoną umożliwia wygodne prowadzenie wideokonferencji i zwiększa prywatność użytkownika. Laptop posiada również moduł TPM wspierający ochronę danych.
Odkryj Intel® AI Boost
AI wbudowane w procesor
Nowa hybrydowa architektura firmy Intel, zawarta w każdym procesorze Core™ Ultra, integruje CPU, GPU i NPU w jednym pakiecie. Pozwoli to na korzystanie z nowych, ekscytujących możliwości sztucznej inteligencji. Jako przykłady mogą posłużyć tłumaczenie języka w czasie rzeczywistym, czy ulepszone środowiska gier. Umożliwi to ponad 300 funkcji zintegrowanych w produktach niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), które są akcelerowane przez AI. Jednocześnie obsługa nawet długotrwałych, intensywnie wykorzystujących sztuczną inteligencję obciążeniach, nie pobiera dużych ilości energii. Przekłada się to na kilka zalet, jak oszczędność energii przy pracy mobilnej, zmniejszona emisja ciepła oraz większa wydajność komputera.
Potencjał do rozwoju każdej dziedziny życia
Z pomocą sztucznej inteligencji użytkownicy mogą stać się bardziej kreatywni, produktywni i bezpieczni. Przeniesienie dotychczasowych trendów, znanych z chmur obliczeniowych, na komputery PC, zwiększy prywatność poprzez zmniejszenie zależności od drogich centrów danych. Firma Intel udostępnia między innymi oprogramowanie oneAPI i OpenVINO, dedykowane stacje robocze i szkolenia, aby deweloperzy mogli lepiej wykorzystać SI. Pozwoli im to stworzyć oprogramowanie jeszcze lepiej wspierające ich użytkowników w codziennych obowiązkach, ale i nie tylko. Trend ten zakorzenia się także w gamingu, co przyniesie nie tylko ulepszenia istniejących już rozwiązań, ale również nowe ekscytujące możliwości.
Laptopy Asus z matrycą OLED
Dlaczego Asus Lumina OLED?
Matryce w standardzie OLED oferują najwierniejsze odwzorowanie kolorów, do 100% DCI-P3, sprawiając, że czerń jest doskonale czarna, a kolory posiadają wyjątkowy kontrast oraz nasycenie. Dodatkowo matryce te są bardziej energooszczędne w porównaniu do technologii IPS, co może wpłynąć korzystnie na czas pracy na baterii urządzenia.
Obawy występujące przy rozważaniu zakupu laptopa z matrycą OLED to najczęściej niesławny problem wypalania ekranu. Jednak technologia ta ewoluowała i stała się o wiele bardziej bezawaryjna niż dotychczas. Laptopy Asus Lumina OLED wyposażono w mechanizm OLED Care opracowany z myślą o zapobieganiu degradacji matrycy. Technologie przygotowane z myślą o ochronie ekranu to:
- Pixel Shift – nieznaczne przesuwanie pikseli, aby zapobiec wyświetlaniu statycznego obrazu.
- Pixel Refresh – odświeżanie pikseli.
- Specjalny wygaszacz ekranu, który znacząco ogranicza skrócenie żywotności matrycy.
- Automatyczne minimalizowanie paska Windows.
- Transparentny pasek Windows.
Odkryj MyASUS
Twój komputer właśnie stał się lepszy.
Skorzystaj z ekskluzywnie zaprojektowanej aplikacji MyAsus dla twojego komputera i uzyskaj dostęp do wszystkiego w jednym miejscu. Od zarządzania i personalizacji systemu, przez aktualizacje oprogramowania oraz optymalizację wydajności, do łatwego i szybkiego kontaktu ze wsparciem firmy Asus. Dodatkowo zyskujesz dostęp do ASUS Promotions, gdzie możesz skorzystać z ogromnej biblioteki promocji na popularne aplikacje i inne oferty. Dzięki aplikacji Link to MyASUS możesz także zsynchronizować swój smartfon z komputerem i uzyskać dostęp do plików, zdjęć i wideo. Pozwoli ona również prowadzić rozmowy telefoniczne z poziomu głośników oraz mikrofonu komputera i uzyskać dostęp do pulpitu zdalnego twojego laptopa.
Specyfikacja techniczna ASUS Vivobook S 14 OLED S5406SA S5406SAL-SF312W
Produkt | |
| Producent | ASUS |
| Rodzina produktu | VivoBook |
| Seria produktu | VivoBook S |
| Model produktu | Vivobook S 14 OLED S5406SA |
| Kod producenta (MPN) | S5406SAL-SF312W |
| EAN / GTIN-13 | 4711636541787 |
| Klasa produktu | Laptop |
| Przeznaczenie | Uniwersalne |
Procesor | |
| Producent procesora | Intel® |
| Rodzina procesora | Core™ Ultra 5 |
| Model procesora | Core™ Ultra 5 226V |
| Liczba rdzeni procesora | osiem |
| Liczba rdzeni performance | cztery |
| Liczba rdzeni efficient | cztery (Low Power Efficient) |
| Maksymalne taktowanie rdzeni performance | 4,5 GHz |
| Maksymalne taktowanie rdzeni efficient | 3,5 GHz |
| Pamięć cache procesora | 8 MB |
| Wbudowane NPU | Intel® AI Boost |
Matryca | |
| Przekątna matrycy | 14'' |
| Standard matrycy | WUXGA |
| Rozdzielczość matrycy | 1920 x 1200 |
| Powłoka matrycy | Przeciwodblaskowa |
| Technologia ekranu | OLED |
| Jasność matrycy | 300 nit |
| Kontrast | 1000000:1 |
| Pokrycie palety barw | 95% DCI-P3 |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 60 Hz |
Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 16 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 0 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | Brak |
| Technologia wykonania pamięci RAM | LPDDR5X |
Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 1 szt |
| Typ dysku | SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 512 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
Karta graficzna | |
| Producent karty zintegrowanej | Intel |
| Model karty zintegrowanej | Arc™ Graphics 130V |
| Model karty dedykowanej | Brak |
Komunikacja | |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 7 (802.11 be) |
| Bluetooth | 5.4 |
Interfejsy WE/WY | |
| HDMI | 1 szt - HDMI 2.1 TMDS |
| USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) | 2 szt |
| Thunderbolt | 2 szt - Thunderbolt 4 (z Display Port) |
| Wyjście słuchawkowe | Combo |
| Wejście mikrofonu | Combo |
Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
| Ilość głośników | 2 |
| Kamera | 2,0 Mpix + IR |
| Przesłona kamery | Tak |
| Wbudowany mikrofon | Tak |
Klawiatura / Urządzenia wskazujące | |
| Układ klawiatury | Qwerty (International) |
| Podświetlenie klawiatury | Nie |
| Typ urządzenia wskazującego | Touchpad |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Windows 11 Home |
| Architektura systemu | 64 bit |
| Wersja językowa systemu operacyjnego | polska |
Akumulator | |
| Technologia wykonania baterii | Litowo-jonowa |
| Ilość komór baterii | 4 komorowa |
| Pojemność baterii | 75 Wh |
| Zasilacz w zestawie | Tak |
| Moc zasilacza | 65 W |
Zabezpieczenia | |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Czytnik Smart Card | Nie |
| Szyfrowanie TPM | Tak |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Carry-In/Door-To-Door (Naprawa w serwisie) |
| Czas trwania gwarancji | 24 miesiące |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Materiał wykonania obudowy | Aluminium |
| Wzmocniona konstrukcja | Tak |
| Certyfikaty | ENERGY STAR® 8.0, MIL-STD-810H, REACH, RoHS |
| Kolor obudowy | Srebrny |
| Kolor pokrywy | Srebrny |
| Kolor klawiatury | Czarny |
| Kolor ramki matrycy | Czarny |
| Waga produktu | 1,30 kg |
| Wysokość (mm) | 16 |
| Szerokość (mm) | 311 |
| Głębokość (mm) | 222 |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | ASUS Global PTE. LTD.; 10 Changi Business Park Central 2, 486030 Singapore, SG; [email protected] |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | ASUS COMPUTER GmbH; HARKORT STR. 21-23, 40880 RATINGEN, GERMANY |