ASUS ProArt PA248CNV to 24,1calowy monitor o proporcjach 16:10, które zapewniają więcej przestrzeni roboczej w pionie niż klasyczne 16:9. Matryca IPS o rozdzielczości 1920 × 1200 gwarantuje szerokie kąty widzenia i naturalne kolory, a fabryczna kalibracja z dokładnością ΔE < 2 zapewnia zgodność barw między projektami i wydrukami. Monitor pokrywa 100% przestrzeni sRGB i Rec.709, co jest standardem pracy w fotografii, grafice i wideo. Certyfikacja Calman Verified potwierdza precyzyjną kontrolę jakości kolorów.
Narzędzia, które pozwalają pracować szybciej i dokładniej
Łączność, która porządkuje stanowisko pracy
Obraz przyjazny dla wzroku
Ergonomia, która dopasowuje się do stanowiska
Seria ProArt oferuje zestaw gotowych trybów ProArt Preset — od sRGB po Rec.709 i DCIP3. Ułatwia to dopasowanie ekranu do konkretnego zadania. Funkcja ProArt Palette daje dostęp do regulacji 6osiowych, ustawień gammy oraz temperatury barwowej, a QuickFit wyświetla siatki i proporcje kadru bezpośrednio na ekranie, ułatwiając przygotowanie plików do druku. Monitor obsługuje AdaptiveSync, co stabilizuje obraz podczas pracy z ruchem i edycji wideo.
Port USB-C obsługuje przesył obrazu, danych oraz 90 W zasilania, co pozwala zastąpić wiele przewodów jednym kablem. Oprócz tego urządzenie oferuje DisplayPort (w tym Daisy Chain do łączenia monitorów w łańcuchu), HDMI oraz hub USB 3.2 z czterema portami typu A. Obecność portu RJ45 umożliwia stabilne połączenie z siecią — przydatne, gdy monitor pełni funkcję stacji dokującej dla laptopa. Dzięki temu miejsce pracy staje się bardziej uporządkowane i ergonomiczne.
Jasność 300 cd/m² i matowa powłoka antyodblaskowa ułatwiają pracę w oświetlonych biurach. Monitor wykorzystuje technologie FlickerFree i Low Blue Light, które zmniejszają zmęczenie oczu podczas wielogodzinnych projektów. Dopełnieniem są wbudowane głośniki 2 × 2 W, pozwalające odsłuchać materiały referencyjne bez konieczności podłączania zewnętrznego audio.
Podstawa monitora umożliwia regulację wysokości, pochylenia, obrotu i pełny pivot, co pozwala ustawić ekran zgodnie z wymaganiami różnych zadań. Zgodność z VESA 100 × 100 mm ułatwia montaż na ramieniu, a kompaktowa konstrukcja poprawia ergonomię przestrzeni. Zużycie energii na poziomie ok. 10 W sprawia, że model PA248CNV działa oszczędnie, nawet podczas intensywnego użytkowania.
Produkt | |
| Producent | ASUS |
| Rodzina produktu | ProArt |
| Model produktu | PA248CNV |
| Kod producenta (MPN) | PA248CNV |
| EAN / GTIN-13 | 4711081782230 |
| Przeznaczenie | Biznes |
| Klasa produktu | Monitor |
Matryca | |
| Przekątna matrycy | 24,1'' |
| Standard matrycy | WUXGA |
| Rozdzielczość matrycy | 1920 x 1200 |
| Format obrazu | 16:10 |
| Powłoka matrycy | Matowa |
| Technologia ekranu | IPS |
| Kontrast | 1000:1 |
| Jasność matrycy | 300 cd/m2 |
| Pokrycie palety barw | 100% Rec 709, 100% sRGB |
| Czas reakcji matrycy | 5 ms |
| Obsługiwany standard HDR | HDR10 |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 75 Hz |
| Kąt widzenia pionowy | 178 stopni |
| Kąt widzenia poziomy | 178 stopni |
Interfejsy WE/WY | |
| Display Port | 2 szt |
| HDMI | 1 szt |
| USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) | 4 szt |
| USB 3.2 Gen 1 typ C (5 Gbps) | 1 szt (z Display Port) |
| RJ-45 [LAN] | 1 szt |
| Wyjście słuchawkowe | Minijack |
Multimedia | |
| Ilość głośników | 2 |
| Moc głośników | 2 W |
| Hub USB | Tak |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Carry-In/Door-To-Door (Naprawa w serwisie) |
| Czas trwania gwarancji | 36 miesięcy |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Klasa energetyczna | |
| Klasa energetyczna (tryb SDR) | E |
| Klasa energetyczna (tryb HDR) | G |
| Pobór mocy w trybie SDR | 18,9 W |
| Pobór mocy w trybie HDR | 22,4 W |
| Pobór mocy w trybie czuwania | 0,5 W |
Właściwości fizyczne | |
| Funkcje monitora | Funkcjonalność stacji dokującej |
| Montaż na ścianie (VESA) | Tak |
| Możliwość pochylenia panelu (tilt) | Tak |
| Obrotowa podstawa (swivel) | Tak |
| Panel obrotowy (pivot) | Tak |
| Regulacja wysokości (height adjustment) | Tak |
| Materiał wykonania obudowy | Tworzywa sztuczne |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Typ stojaka | Monitor stand |
| Waga produktu | 6,50 kg |
| Wysokość (mm) | 359 - 489 |
| Szerokość (mm) | 533 |
| Głębokość (mm) | 211 |
Uwagi | |
| Dodatkowe informacje | Monitor może funkcjonować jako stacja dokująca: - Podłączenie urządzenia z wykorzystaniem portu USB-C pozwoli zarówno transmitować obraz, jak i zasilić je mocą do 90W oraz skorzystać z wbudowanego w monitor hub-a USB. - Podłączenie monitora do sieci (z wykorzystaniem portu RJ-45) udostępnia ją podpiętemu do niego urządzeniu. |
| Wyposażenie | Kabel HDMI Kabel DisplayPort Kabel USB |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | ASUS Global PTE. LTD.; 10 Changi Business Park Central 2, 486030 Singapore, SG; [email protected] |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | ASUS COMPUTER GmbH; HARKORT STR. 21-23, 40880 RATINGEN, GERMANY |