HP Z2 Tower G1i to wydajna stacja robocza zaprojektowana z myślą o firmach potrzebujących wysokiej mocy obliczeniowej, stabilności działania oraz możliwości rozbudowy. Komputer idealnie sprawdzi się w branżach takich jak projektowanie CAD, inżynieria, analiza danych, produkcja multimediów czy architektura. Dzięki nowoczesnemu procesorowi Intel Core Ultra, opcjonalnej* profesjonalnej karcie graficznej NVIDIA RTX oraz szybkim pamięciom DDR5 urządzenie zapewnia płynną pracę.
*obecność karty graficznej zależy od specyfikacji konkretnego modelu.
Wydajność nowej generacji
Profesjonalna grafika NVIDIA RTX
Szybka pamięć DDR5 i nowoczesny dysk
Rozbudowa, łączność i niezawodność
Podstawą stacji roboczej jest nowoczesny procesor Intel Core Ultra, wspierany przez rozwiązania sztucznej inteligencji. Zapewnia doskonałą wydajność w aplikacjach profesjonalnych, takich jak modelowanie 3D, symulacje czy obróbka dużych zbiorów danych. Dodatkowo zintegrowany moduł Intel AI Boost wspiera zadania związane ze sztuczną inteligencją i analizą danych. To pozwala przyspieszyć pracę w nowoczesnych środowiskach produkcyjnych i projektowych.
HP Z2 Tower G1i wyposażono w opcjonalną* dedykowaną kartę graficzną NVIDIA RTX, zaprojektowaną specjalnie do zastosowań profesjonalnych. Układ graficzny umożliwia płynną pracę w zaawansowanych aplikacjach graficznych, środowiskach CAD, projektowaniu 3D czy renderingu. Obsługa wielu monitorów pozwala stworzyć wydajne stanowisko pracy dla projektantów, analityków czy twórców treści cyfrowych.
*obecność karty graficznej zależy od specyfikacji konkretnego modelu.
HP Z2 Tower G1i oferuje pamięć RAM DDR5, co zapewnia szybkie przetwarzanie danych i stabilną pracę przy wielu jednoczesnych procesach. Platforma umożliwia rozbudowę pamięci aż do 192 GB dzięki czterem slotom RAM, co daje duże możliwości skalowania wraz z rozwojem firmy. Zainstalowany dysk zapewnia szybkie uruchamianie systemu i aplikacji, a dodatkowe wolne sloty pozwalają w przyszłości łatwo zwiększyć przestrzeń dyskową.
Stacje roboczą zaprojektowaną z myślą o elastyczności i integracji z infrastrukturą firmową. Bogaty zestaw portów obejmuje liczne złącza USB, porty USB-C, interfejs LAN 1 Gb/s oraz wyjścia audio. Konstrukcja obudowy Tower oferuje również dodatkowe sloty PCIe, które umożliwiają instalację kolejnych kart rozszerzeń. Dzięki temu HP Z2 Tower G1i stanowi idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw poszukujących wydajnej, skalowalnej i długoterminowej platformy do pracy profesjonalnej.
Nowa hybrydowa architektura firmy Intel, zawarta w każdym procesorze Core™ Ultra, integruje CPU, GPU i NPU w jednym pakiecie. Pozwoli to na korzystanie z nowych, ekscytujących możliwości sztucznej inteligencji. Jako przykłady mogą posłużyć tłumaczenie języka w czasie rzeczywistym, czy ulepszone środowiska gier. Umożliwi to ponad 300 funkcji zintegrowanych w produktach niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), które są akcelerowane przez AI. Jednocześnie obsługa nawet długotrwałych, intensywnie wykorzystujących sztuczną inteligencję obciążeniach, nie pobiera dużych ilości energii. Przekłada się to na kilka zalet, jak oszczędność energii przy pracy mobilnej, zmniejszona emisja ciepła oraz większa wydajność komputera.
Z pomocą sztucznej inteligencji użytkownicy mogą stać się bardziej kreatywni, produktywni i bezpieczni. Przeniesienie dotychczasowych trendów, znanych z chmur obliczeniowych, na komputery PC, zwiększy prywatność poprzez zmniejszenie zależności od drogich centrów danych. Firma Intel udostępnia między innymi oprogramowanie oneAPI i OpenVINO, dedykowane stacje robocze i szkolenia, aby deweloperzy mogli lepiej wykorzystać SI. Pozwoli im to stworzyć oprogramowanie jeszcze lepiej wspierające ich użytkowników w codziennych obowiązkach, ale i nie tylko. Trend ten zakorzenia się także w gamingu, co przyniesie nie tylko ulepszenia istniejących już rozwiązań, ale również nowe ekscytujące możliwości.
Produkt | |
| Producent | HP |
| Rodzina produktu | Z2 |
| Seria produktu | Z2 Tower |
| Model produktu | Z2 Tower G1i |
| Kod producenta (MPN) | A40S0ET |
| EAN / GTIN-13 | 199251711466 |
| Klasa produktu | Stacja robocza |
| Przeznaczenie | Biznes |
Procesor | |
| Ilość zainstalowanych procesorów | 1 szt |
| Producent procesora | Intel® |
| Rodzina procesora | Core™ Ultra 7 |
| Model procesora | Core™ Ultra 7 265 |
| Liczba rdzeni procesora | dwadzieścia |
| Liczba rdzeni performance | osiem |
| Liczba rdzeni efficient | dwanaście |
| Maksymalne taktowanie rdzeni performance | 5,3 GHz |
| Maksymalne taktowanie rdzeni efficient | 4,6 Ghz |
| Pamięć cache procesora | 36 MB |
| Wbudowane NPU | Intel® AI Boost |
Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 16 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 4 |
| Ilość wolnych slotów pamięci RAM | 3 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | 192 GB |
| Częstotliwość pamięci RAM | 5600 MHz |
| Technologia wykonania pamięci RAM | SDRAM DDR5 nonECC |
Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 1 szt |
| Typ dysku | SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 512 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
| Wolne sloty | 1x M.2 (PCIe Gen 4), 1x M.2 (PCIe Gen 5) |
Karta graficzna | |
| Producent karty zintegrowanej | Intel |
| Model karty zintegrowanej | Intel® Graphics |
| Model karty dedykowanej | Brak |
Komunikacja | |
| Karta sieciowa przewodowa | 10/100/1000 Mbps |
Interfejsy WE/WY | |
| Display Port | 2 szt - DP 1.4 |
| USB 2.0 (480 Mbps) | 3 szt (tylny panel) |
| USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) | 2 szt (tylny panel), 4 szt (przedni panel) |
| USB 3.2 Gen 2x2 typ C (20 Gbps) | 2 szt (przedni panel) |
| RJ-45 [LAN] | 1 szt |
| Wyjście słuchawkowe | Combo |
| Wejście mikrofonu | Combo |
| Wyjście liniowe audio | 1 szt |
| Wejście liniowe audio | 1 szt |
Multimedia | |
| Napęd optyczny | Nagrywarka DVD |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
Sloty / Złącza | |
| Ilość slotów PCI-E x4 | 1 szt |
| Ilość wolnych slotów PCI-E x4 | 1 szt |
| Ilość slotów PCI-E x1 | 1 szt |
| Ilość wolnych slotów PCI-E x1 | 1 szt |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Windows 11 Pro |
| Architektura systemu | 64 bit |
Zabezpieczenia | |
| Szyfrowanie TPM | Tak |
Zarządzanie | |
| Możliwość zarządzania | Tak |
| Intel® vPro™ | Intel® vPro™ Enterprise |
Zasilanie | |
| Ilość zainstalowanych zasilaczy | 1 szt |
| Moc zasilacza | 500 W |
| Sprawność zasilacza | 92 % |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | On-Site (Naprawa u klienta) |
| Czas trwania gwarancji | 36 miesięcy |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Typ obudowy | Tower |
| Materiał wykonania obudowy | Metal, Tworzywa sztuczne |
| Certyfikaty | ENERGY STAR® |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Waga produktu | 8,60 kg |
| Wysokość (mm) | 388 |
| Szerokość (mm) | 175 |
| Głębokość (mm) | 426 |
Uwagi | |
| Klawiatura w zestawie | Przewodowa |
| Mysz w zestawie | Przewodowa |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | HP Inc.; 1501 Page Mill Road, Palo Alto, CA 94304, United States; Phone:+ 1 650-857-1501 |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | HP REG 23010; 08028 Barcelona, Spain; Email contact: [email protected] |