Nowa hybrydowa architektura firmy Intel, zawarta w każdym procesorze Core™ Ultra, integruje CPU, GPU i NPU w jednym pakiecie. Pozwoli to na korzystanie z nowych, ekscytujących możliwości sztucznej inteligencji. Jako przykłady mogą posłużyć tłumaczenie języka w czasie rzeczywistym, czy ulepszone środowiska gier. Umożliwi to ponad 300 funkcji zintegrowanych w produktach niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), które są akcelerowane przez AI. Jednocześnie obsługa nawet długotrwałych, intensywnie wykorzystujących sztuczną inteligencję obciążeniach, nie pobiera dużych ilości energii. Przekłada się to na kilka zalet, jak oszczędność energii przy pracy mobilnej, zmniejszona emisja ciepła oraz większa wydajność komputera.
Z pomocą sztucznej inteligencji użytkownicy mogą stać się bardziej kreatywni, produktywni i bezpieczni. Przeniesienie dotychczasowych trendów, znanych z chmur obliczeniowych, na komputery PC, zwiększy prywatność poprzez zmniejszenie zależności od drogich centrów danych. Firma Intel udostępnia między innymi oprogramowanie oneAPI i OpenVINO, dedykowane stacje robocze i szkolenia, aby deweloperzy mogli lepiej wykorzystać SI. Pozwoli im to stworzyć oprogramowanie jeszcze lepiej wspierające ich użytkowników w codziennych obowiązkach, ale i nie tylko. Trend ten zakorzenia się także w gamingu, co przyniesie nie tylko ulepszenia istniejących już rozwiązań, ale również nowe ekscytujące możliwości.
Produkt | |
| Producent | Dell |
| Rodzina produktu | Pro Rugged |
| Seria produktu | Pro Rugged 10 |
| Model produktu | Pro Rugged 10 Tablet RA00260 |
| Kod producenta (MPN) | XCTO_RA00260_EMEA_4 |
| Klasa produktu | Tablet |
| Przeznaczenie | Biznes |
Procesor | |
| Producent procesora | Intel® |
| Rodzina procesora | Core™ Ultra 5 |
| Model procesora | Core™ Ultra 5 236V |
| Liczba rdzeni procesora | osiem |
| Liczba rdzeni performance | cztery |
| Liczba rdzeni efficient | cztery (Low Power Efficient) |
| Maksymalne taktowanie rdzeni performance | 4,7 GHz |
| Maksymalne taktowanie rdzeni efficient | 3,5 GHz |
| Pamięć cache procesora | 8 MB |
| Wbudowane NPU | Intel® AI Boost |
Matryca | |
| Przekątna matrycy | 10,1'' |
| Ekran dotykowy | Tak |
| Standard matrycy | Full HD+ |
| Rozdzielczość matrycy | 1920 x 1200 |
| Technologia ekranu | IPS |
| Powłoka matrycy | Przeciwodblaskowa |
| Jasność matrycy | 1000 nit |
| Pokrycie palety barw | 100% sRGB |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 60 Hz |
Pamięć / dysk | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 16 GB |
| Technologia wykonania pamięci RAM | LPDDR5X |
| Częstotliwość pamięci RAM | 8533 MHz |
| Pojemność dysku podstawowego | 512 GB |
| Typ dysku | SSD |
Komunikacja | |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 7 (802.11 be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| Wbudowany modem | 5G |
| NFC (Near Field Connection) | Tak |
Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
| Ilość głośników | 2 |
| Moc głośników | 2 W |
| Wbudowana kamera przednia | 8,0 Mpix + IR |
| Wbudowana kamera tylna | 11,0 Mpix |
| Wbudowany mikrofon | Tak |
| Czytnik kart pamięci | Tak |
| Formaty kart obsługiwane przez czytnik | microSD |
Interfejsy WE/WY | |
| USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) | 1 szt |
| USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps) | 2 szt (z Display Port) |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Windows 11 Pro |
| Architektura systemu | 64 bit |
Akumulator | |
| Technologia wykonania baterii | Litowo-polimerowa |
| Pojemność baterii | 18 Wh |
| Zasilacz w zestawie | Tak |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Pro Support (Naprawa u klienta) |
| Czas trwania gwarancji | 36 miesięcy |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Materiał wykonania obudowy | Tworzywa sztuczne |
| Wzmocniona konstrukcja | Tak |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Waga produktu | 1,04 kg |
| Wysokość (mm) | 25 |
| Szerokość (mm) | 263 |
| Głębokość (mm) | 188 |
Uwagi | |
| Zastosowane technologie | Akcelerometr, Czujnik SAR, Hall sensor, Magnetometr, Żyroskop, Czujnik światła otoczenia |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | Dell Inc.; 1 Dell Way, Round Rock, TX 78682, US |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | Dell Sp. z o.o.; ul. Inflancka 4a, 00-189 Warszawa, PL |