close Kontakt

Disaster Recovery Plan DRP - Jak Wdrożyć Bezpieczeństwo Danych

Biznesmen z Acronis w Delkom

Disaster Recovery Plan - Plan Odzyskiwania Danych po Awarii

Ważny element bezpieczeństwa IT

Jeśli uważasz, że tworzenie tylko kopii zapasowych jest wystarczające, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak cenne są Twoje dane, systemy i aplikacje - szybko jednak zrozumiesz, jeśli zostaną one narażone na niebezpieczeństwo.

25%
przypadków naruszania danych w 2019 roku było spowodowanych przez przypadkowe usunięcie lub nadpisanie plików lub folderów

51%
przypadków naruszenia danych w 2019 r. było spowodowanych przez złośliwe oprogramowanie 1

70%
firm w 2022 roku prawdopodobnie doświadczy zakłóceń w pracy swoich organizacji spowodowanych utratą danych oraz brakiem możliwości ich odzyskiwania 2

93%
firm doświadczyło ataków w ciągu ostatnich trzech lat 3

1)Ponemon Institute, 2019. 2) Gartner, 2019. 3) IDC, 2019

Profesjonalista przy sprzęcie serwerowym

Disaster Recovery Plan (DRP)

Ciągłość działania systemów IT

Wierzymy, że nigdy Ci się to nie przytrafi. Ale każda firma może paść ofiarą katastrofy. Biorąc pod uwagę tempo współczesnego biznesu i czas potrzebny na przywrócenie danych z kopii zapasowych, nie są one wystarczające, aby zapewnić działanie organizacji bez względu na wszystko.

Odzyskiwanie danych po awarii to konieczny, dodatkowy element bezpieczeństwa IT, który pozwala szybko przywrócić działalność firmy po wystąpieniu awarii.

Disaster Recovery

Czym jest odzyskiwanie danych po awarii?

Samo odzyskiwanie danych po awarii (DR) nie będzie działać bez kopii zapasowych. DR łączy najnowsze kopie danych oraz możliwości ich przetwarzania w platformę, która zapewnia automatyczną dostępność najbardziej krytycznych danych, systemów i aplikacji.

To zapewnia, że współzależne zasoby są odzyskiwane we właściwej kolejności, przywracane do właściwego punktu odzyskiwania i we właściwym czasie.

Komputer z bazą danych

Jak opracować plan odzyskiwania danych po awarii?

Gdy zarządzają Państwo programem DR we własnym zakresie - oprócz wyboru samego rozwiązania, wymaga to wielu nakładów w infrastrukturę odzyskiwania danych, personelu, procesów projektowania, testowania, wdrażania i zarządzania oraz szkoleń.

Alternatywnie, można skorzystać z usług dostawcy usług zarządzanych (MSP), który poprowadzi program DR w Państwa imieniu, który może zapewnić wiele dodatkowych usług IT w ramach swojej oferty usług odzyskiwania danych po awarii.

Szczęśliwa kobieta w pracy przed komputerem

Nasza usługa

Zadowolony mężczyzna z telefonem

Plan Odzyskiwania Danych po Awarii

Zarządzanie DRP z Delkom

Dzięki zaufanemu dostawcy usług zarządzanych takiemu jak Delkom 2000 mniej czasu poświęcasz na ocenę rozwiązań, naukę nowych technologii oraz wdrożenie. Nie musisz inwestować w sprzęt ani poświęcać wielu godzin na jego konfigurację. Nasza firma współpracuje z wieloma różnymi rodzajami klientów, takimi jak duże przedsiębiorstwa, małe i średnie firmy jak i mikro firmy. Nasi eksperci są zaznajomieni z szeroką gamą różnych systemów, oprogramowania, problemów i wdrożeń. Mimo to, opracowanie dobrego planu DR to wspólna odpowiedzialność dostawcy usług jak i klienta. Sprawdź, czy jesteśmy w stanie zapewnić usługi DR, tak aby najlepiej dopasować je do twoich potrzeb biznesowych.

Opracowanie planu Disaster Recovery od 2800 zł netto

Jesteś zainteresowany, a może masz pytania?

Napisz do nas.

Stopka z kopertą
Dodaj kolejny załącznik