Serwery oparte na procesorach AMD® zdobywają coraz większe zainteresowanie wśród wielu przedsiębiorstw. Stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań serwerowych. Na taki obraz sytuacji składa się kilka aspektów, takich jak wydajność, łatwa skalowalność i konkurencyjność pod względem cenowym. Szerokie możliwości rozbudowy to główna zaleta dla przedsiębiorstw, które stawiają na dynamiczny rozwój. Montaż w szafie rackowej to z kolei oszczędność miejsca i porządek w okablowaniu. Jeżeli poszukujesz rozwiązania dla firm, dzięki któremu wyniesiesz wydajność na nowy poziom, serwery z procesorami AMD® są warte Twojej uwagi.
Serwery oparte na procesorach AMD® to urządzenia, które dzięki swojej mocy obliczeniowej wykorzystuje się na różnorakie sposoby. Doskonale sprawdzają się jako np. magazyny danych na pliki przedsiębiorstwa. Dzięki takiej konfiguracji każdy pracownik będzie miał łatwy dostęp do współdzielonych informacji, jednak z zachowaniem kwestii bezpieczeństwa. W tym celu zastosowano opcjonalne zaawansowane formy zabezpieczeń, m.in. szyfrowanie plików TPM. Oznacza to, że dostęp do firmowych plików w przypadku każdej nieuprawnionej osoby pozostanie nieosiągalny.
Wydajność serwerów z procesorami AMD® powoduje, że urządzenia sprawdzą się także w zadaniach związanych z wirtualizacją oraz utrzymywaniem aplikacji biznesowych. Z łatwością poradzą sobie z obsługą wielu żądań użytkowników w tym samym momencie. Równie dobrze poradzą sobie z zadaniami związanymi z utrzymaniem i dostępem do poczty elektronicznej. bazami danych etc.
Niezwykle ważnym aspektem dla każdego przedsiębiorstwa są kwestie bezpieczeństwa. Niespodziewana utrata dostępu lub wyciek informacji do opinii publicznej mogłoby poważnie wpłynąć na działalność całej firmy. Z tego względu warto od samego początku zadbać o zabezpieczenia, które ograniczą możliwość wystąpienia takich sytuacji do absolutnego minimum. Serwery oparte na procesorach AMD®, poza swoją bezsprzeczną wydajnością, dysponują opcjonalnymi mechanizmami ochronnymi. Jako ich przykłady można wskazać uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub zaawansowane klucze dostępowe.
Elementem wyróżniającym serwery rack jest prosta skalowalność. Kiedy firma rozwija się dynamicznie, moc obliczeniowa oraz inne zasoby również powinny podlegać rozszerzeniu. Sprawia to, że pracownicy mogą nadal efektywnie operować, bez konieczności czekania na odpowiedź serwera. Urządzenia oparte na procesorach AMD® gwarantują szybką rozbudowę swoich możliwości. Opcjonalne wolne sloty dysków twardych pozwolą rozbudować dostępną przestrzeń na dane w kilka chwil. Połączenie każdego kolejnego nośnika pozytywnie wpłynie na ogólną wydajność serwera. Podobne modyfikacje można wykonać także w przypadku pamięci operacyjnej. Dzięki temu system stanie się jeszcze wydajniejszy i dostosowany do aplikacji wykorzystujących duże ilości RAM.
Serwer Lenovo ThinkSystem SR655 o kodzie producenta TSSR655 to produkt o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wyposażono go w procesor AMD w ilości oraz pamięć RAM SDRAM DDR4 ECC o pojemności . Całkowita ilość i typ oferowanych przez niego wnęk na dyski twarde wynosi 8x 3,5" SAS/SATA, 12x 3,5" SAS/SATA, 8x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 16x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 24x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 20x 3,5" SAS/SATA, 32x 2,5" SAS/SATA/NVMe. Zastosowany w nim kontroler ASPEED AST2500 funkcjonuje na licencji typu , a wykorzystywane przez niego porty to: RJ45 (LAN). Łączność LAN zapewnia karta pracująca w standardzie Brak (dedykowany slot OCP 3.0 SFF). Serwer wyposażono w zasilacz(e) o mocy 550 W, 750 W, 1100 W, 1600 W w ilości . Jego waga wynosi około . Produkt objęty jest gwarancją On-Site (Naprawa u klienta) Producenta, a okres obowiązywania to Do 60 miesięcy. System operacyjny: .
Serwer Lenovo ThinkSystem SR655 V3 o kodzie producenta TSSR655V3 to produkt o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wyposażono go w procesor AMD w ilości oraz pamięć RAM SDRAM DDR5 ECC o pojemności . Całkowita ilość i typ oferowanych przez niego wnęk na dyski twarde wynosi 8x 3,5" SAS/SATA, 12x 3,5" SAS/SATA, 16x 3,5" SAS/SATA, 8x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 16x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 24x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 40x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 20x 3,5" SAS/SATA, 32x 2,5" SAS/SATA/NVMe, 12x 3,5" ( 8x SAS/SATA + 4x NVMe). Zastosowany w nim kontroler XClarity Controller 2 (XCC2) funkcjonuje na licencji typu Enterprise, Standard, Advanced, a wykorzystywane przez niego porty to: RJ45 (LAN), USB 2.0 (local management). Łączność LAN zapewnia karta pracująca w standardzie Brak (dedykowany slot OCP 3.0 SFF). Serwer wyposażono w zasilacz(e) o mocy 750 W, 1100 W, 2400 W, 1800 W, 2600 W w ilości . Jego waga wynosi około . Produkt objęty jest gwarancją On-Site (Naprawa u klienta) Producenta, a okres obowiązywania to Do 60 miesięcy. System operacyjny: .
Serwer Dell PowerEdge R7515 o kodzie producenta PER7515 to produkt o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wyposażono go w procesor AMD w ilości 1 szt oraz pamięć RAM SDRAM DDR4 ECC o pojemności . Całkowita ilość i typ oferowanych przez niego wnęk na dyski twarde wynosi 8x 3,5" SAS/SATA, 12x 3,5" SAS/SATA, 24x 2,5" SAS/SATA, 14x 3,5" SAS/SATA, 24x 2,5" (12x SAS/SATA + 12x NVMe), 24x 2,5" NVMe, 24x 2,5" (8x SAS/SATA + 16x NVMe). Zastosowany w nim kontroler iDRAC9 funkcjonuje na licencji typu Basic, Enterprise, Express, a wykorzystywane przez niego porty to: USB Micro-AB (iDRAC Direct), RJ45 (LAN). Łączność LAN zapewnia karta pracująca w standardzie . Serwer wyposażono w zasilacz(e) o mocy 750 W, 495 W, 1100 W, 1600 W w ilości . Jego waga wynosi około . Produkt objęty jest gwarancją On-Site (Naprawa u klienta) Producenta, a okres obowiązywania to Do 60 miesięcy. System operacyjny: Brak.