close Kontakt
Kategorie
Filtry

Znaleziono produktów:: 1
Cena
-
Producent
[1]
Rodzina procesora
Przekątna matrycy
-
[1]
Standard matrycy
[1]
Powłoka matrycy
[1]
Zainstalowana pojemność pamięci RAM
[1]
Pojemność dysku
[1]
Model karty dedykowanej
[1]
Podświetlenie klawiatury
Wersja systemu operacyjnego
Gwarancja
Waga produktu
-
Rodzina produktu
[1]
Seria produktu
Model produktu
Klasa produktu
[1]
Przeznaczenie
[1]
Producent procesora
[1]
Model procesora
Liczba rdzeni procesora
Liczba rdzeni performance
dwa
[1]
Liczba rdzeni efficient
[1]
Taktowanie rdzeni procesora
Taktowanie trybu turbo procesora
Pamięć cache procesora
[1]
Rozdzielczość matrycy
Technologia ekranu
IPS
[1]
Jasność matrycy
[1]
Ilość slotów pamięci RAM
1
[1]
Ilość wolnych slotów pamięci RAM
1
[1]
Możliwość rozbudowy pamięci RAM do
[1]
Częstotliwość pamięci RAM
[1]
Technologia wykonania pamięci RAM
Ilość zainstalowanych dysków
[1]
Typ dysku
SSD
[1]
Pojemność dysku podstawowego
[1]
Interfejs dysku
Wolne sloty
Producent karty zintegrowanej
[1]
Model karty zintegrowanej
Karta sieciowa przewodowa
Typ bezprzewodowej karty sieciowej
Bluetooth
5.2
[1]
HDMI
[1]
USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
[1]
USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps)
Thunderbolt
RJ-45 [LAN]
[1]
Wyjście słuchawkowe
[1]
Wejście mikrofonu
[1]
Karta dźwiękowa
[1]
Ilość głośników
2
[1]
Moc głośników
2 W
[1]
Kamera
[1]
Przesłona kamery
Tak
[1]
Wbudowany mikrofon
Tak
[1]
Czytnik kart pamięci
Tak
[1]
Układ klawiatury
Odporność na zachlapanie klawiatury
Tak
[1]
Typ urządzenia wskazującego
[1]
Architektura systemu
[1]
Wersja językowa systemu operacyjnego
[1]
Technologia wykonania baterii
Pojemność baterii
[1]
Gniazdo linki zabezpieczającej
Tak
[1]
Czytnik linii papilarnych
Tak
[1]
Szyfrowanie TPM
Tak
[1]
Typ gwarancji
Rodzaj gwarancji
Czas trwania gwarancji
Materiał wykonania obudowy
[1]
Wzmocniona konstrukcja
Tak
[1]
Certyfikaty
Kolor obudowy
[1]
Kolor pokrywy
[1]
Kolor klawiatury
[1]
Kolor ramki matrycy
[1]
Sortuj
z 1
Pokaż

Laptopy – komputery przenośne umożliwiające pracę w dowolnym miejscu

Laptopy to rodzina komputerów powstała w wyniku rozwoju nowych technologii. Głównymi cechami tej grupy urządzeń często są małe wymiary oraz wbudowane, pojemne baterie. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z nich bez stałego dostępu do sieci elektrycznej. Pierwsze laptopy były dość masywne, jednak wraz z kolejnymi postępami technologicznymi i miniaturyzacją podzespołów, ich gabaryty również uległy znacznemu pomniejszeniu. Dzisiejsze notebooki charakteryzują się niewielką grubością, co pozytywnie wpływa na ich przenośność i łatwość przechowywania. Obecnie laptopy są wykorzystywane nie tylko do wytężonej pracy, ale także do codziennej rozrywki, wliczając w to również wymagające gry komputerowe. Do najpopularniejszych producentów laptopów można zaliczyć marki takie jak Asus, Lenovo, HP, Dell, Apple oraz Acer i Dynabook.

Laptopy biznesowe dla Twojej Firmy

Ze względu na zapotrzebowania klientów oraz ich różnorodne wymagania, notebooki można podzielić na kilka głównych kategorii. Wyróżniającą się wśród nich grupą są tzw. laptopy biznesowe, w których nacisk kładzie się głównie na dobrą wydajność i mobilność. Z tego względu posiadają one podzespoły gwarantujące między innymi wysoką moc obliczeniową. Zapewnia to swobodną obsługę programów biurowych, a także wielu innych aplikacji (np. edytory zdjęć lub wideo). Co ważne, w laptopach biznesowych istotna jest obecność pojemnych baterii. Wraz z energooszczędnymi podzespołami, gwarantują one wiele godzin nieprzerwanej pracy, bez konieczności ładowania. Bardzo często notebooki te dysponują też nowoczesnymi złączami multimedialnymi. Dzięki nim użytkownik będzie miał możliwość szybkiego transferu plików lub np. podłączenia urządzenia do projektora. Warto również wspomnieć o tym, że laptopy biznesowe są często wyposażane w opcjonalne zabezpieczenia, takie jak czytnik linii papilarnych lub szyfrowanie TPM. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo danych przechowywanych na dysku twardym notebooka. Z kolei zastosowane w nich formy łączności przewodowej i bezprzewodowej zapewniają błyskawiczny dostęp do informacji zgromadzonych w internecie.

Laptopy... do wszystkiego!

Wartą wspomnienia kategorią komputerów są laptopy uniwersalne. Produkty tego typu znajdą swoje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach życia. Z pewnością sprawdzą się jako urządzenia domowe, przeznaczone do zadań takiego pokroju jak przeglądanie sieci, czy też ogólnie pojęta rozrywka. Sprzęt wyposażony w kamerę internetową oraz bezprzewodową kartę sieciową będzie pomocny w edukacji najmłodszych podczas zajęć odbywających się zdalnie. Laptopy uniwersalne charakteryzują się podzespołami gwarantującymi optymalną wydajność i swobodne wykonywanie różnych czynności. Mowa tutaj zarówno o rozrywce w postaci np. streamingu filmu, jak i wykonywaniu obowiązków pokroju balansowania budżetu domowego. Często spotkać można komputer wyposażony w nowoczesny dysk SSD, co pozytywnie wpływa na prędkość ładowania plików, czy też uruchamiania systemu operacyjnego. Matryce o dobrych parametrach technicznych oraz wydajne karty graficzne zapewniają przy tym wysoką jakość obrazu. Specyfikację często uzupełniają zróżnicowane złącza multimedialne, pozwalające na podłączenie ulubionych urządzeń peryferyjnych.

Coś dla mobilnych graczy

Laptopy gamingowe to sprzęt, który charakteryzuje się przede wszystkim ponadprzeciętną wydajnością. Przyczyną tego stanu rzeczy są zastosowane w tych komputerach podzespoły. Ponieważ muszą one umożliwić szybkie generowanie wirtualnego świata, niezbędny jest im między innymi nowoczesny procesor. Standardem w tym przypadku jest też dedykowana karta graficzna, która zapewni płynność oraz szczegółowość animacji. Wysokiej jakości matryce, nierzadko o podwyższonej częstotliwości odświeżania, zagwarantują graczowi wyraźny i czytelny obraz w każdym ich calu. Wiele modeli laptopów gamingowych posiada udogodnienia zaprojektowane specjalnie dla graczy. Najczęściej dotyczy to usprawnionego chłodzenia, gwarantującego zachowanie pełnej wydajności CPU i GPU w trakcie długich sesji gier. Podobnie sytuacja ma się w kwestii podświetlenia klawiatury oraz opcji jego dostosowania. Imponujący poziom konfiguracji dotyczy też trybów pracy laptopa, które skupiać się mogą np. na wysokiej wydajności lub energooszczędności.

Najlepsze Laptopy - kwiecień 2023

1. Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H 82JQ00LGPB

Laptop Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H o kodzie producenta 82JQ00LGPB jest produktem o przeznaczeniu gamingowym. Wyposażono go w procesor AMD® Ryzen™ 7 5800H, pamięć RAM o pojemności 16 GB oraz dysk 512 GB SSD. Matowa, 16" matryca WQXGA pozwala na wyświetlenie obrazu o maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Zastosowane układy graficzne – Zintegrowany: AMD® Radeon™ Graphics, Dedykowany: GeForce RTX 3060 6 GB GDDR6. Łączność bezprzewodową zapewnia karta pracująca w standardzie WiFi 6 (802.11 ax). Szary kolor pokrywy oraz obudowy laptopa to dominująca barwa w jego designie, a waga notebooka to około 2,45 kg. Materiały wykorzystane do konstrukcji jego obudowy to aluminium i tworzywo sztuczne. Produkt objęty jest gwarancją Premium Care (Naprawa u klienta) producenta, a okres jej obowiązywania to 24 miesiące. System operacyjny: Windows 11 Home.

2. Lenovo Legion Pro 7 Gen 8 16IRX8H 82WQ000TPB

Lenovo Legion Pro 7 Gen 8 16IRX8H o kodzie producenta 82WQ000TPB jest produktem o przeznaczeniu gamingowym. Wyposażono go w procesor Intel® Core™ i9-13900HX, pamięć RAM o pojemności 32 GB oraz dysk 1000 GB SSD. Matowa, 16" matryca WQXGA pozwala na wyświetlenie obrazu o maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Zastosowane układy graficzne – Zintegrowany: Intel® UHD Graphics, Dedykowany: NVIDIA® GeForce RTX 4080 12 GB GDDR6. Łączność bezprzewodową zapewnia karta pracująca w standardzie WiFi 6E (802.11 ax). Czarny kolor pokrywy oraz obudowy laptopa to dominująca barwa w jego designie, a waga notebooka to około 2,8 kg. Materiały wykorzystane do konstrukcji jego obudowy to aluminium i tworzywo sztuczne. Produkt objęty jest gwarancją Premium Care (Naprawa u klienta) producenta, a okres jej obowiązywania to 24 miesiące. System operacyjny: Windows 11 Home. Dodatkowa charakterystyka tego modelu: Podświetlenie klawiatury, w wyposażeniu 4 wymienne klawisze (keycap) wraz z przyrządem do ich wymiany.

3. Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H 82RF00ERPB

Laptop Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H o kodzie producenta 82RF00ERPB jest produktem o przeznaczeniu gamingowym. Wyposażono go w procesor Intel® Core™ i7-12700H, pamięć RAM o pojemności 16 GB oraz dysk 512 GB SSD. Matowa, 16" matryca WQXGA pozwala na wyświetlenie obrazu o maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Zastosowane układy graficzne – Zintegrowany: Intel® Iris Xe Graphics, Dedykowany: GeForce RTX 3060 6 GB GDDR6. Łączność bezprzewodową zapewnia karta pracująca w standardzie WiFi 6E (802.11 ax). Szary kolor pokrywy oraz czarno-szary obudowy laptopa to dominujące barwy w jego designie, a waga notebooka to około 2,50 kg. Materiały wykorzystane do konstrukcji jego obudowy to aluminium i tworzywo sztuczne. Produkt objęty jest gwarancją Premium Care (Naprawa u klienta) producenta, a okres jej obowiązywania to 24 miesiące. System operacyjny: Windows 11 Home.

Sortuj