Wzorowa oferta na laptopy dla Nauczyciela!
Wzorowa oferta na laptopy dla Nauczyciela! sprawdź
close Kontakt

Dysk SSD Samsung 980 PRO 500GB MZ-V8P500BW M.2 PCIe

ID Produktu: 67968
Producent: Samsung
Gwarancja: 60 miesięcy carry-in
Centrum pomocy Pobierz
PDF
Dysk SSD Samsung 980 PRO 500GB MZ-V8P500BW M.2 PCIe
ID Produktu:
67968
Ostatnia cena
329,00 zł
netto: 267,48 zł
Produkt niedostępny Dowiedz się więcej

Omówienie

Samsung 980 PRO

Odkryj Samsung 980 PRO

Nowy standard wśród SSD

Dysk SSD Samsung 980 PRO jest wszechstronnym nośnikiem danych, oferującym szybki ich transfer, dzięki zastosowanemu interfejsowi PCIe 4.0 . Jest przy tym wstecznie kompatybilny z standardem 3.0. Jego kontroler zoptymalizowano pod kątem szybkości działania. Z łatwością można go podłączać zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Zaprojektowano tą pamięć specjalnie dla zapalonych graczy i profesjonalnych użytkowników. Sprawdzi się również w zastosowaniach domowych, ado tego jest energooszczędna oraz się nie nagrzewa.

Kompaktowy i energooszczędny

Szybszy interfejs

Dysk Samsung 980 PRO, dzięki zastosowanemu interfejsowi PCIe 4.0, uzyskuje dwukrotnie szybszy transfer danych niż w wcześniej stosowanym rozwiązaniu PCIe 3.0. Oferuje przy tym, wsteczną kompatybilność z tym standardem. Przekłada się to na niezwykłą wszechstronność jego zastosowań. Kontroler Elpis dla SSD zoptymalizowany został pod kątem szybkości działania i oferuje prędkość odczytu do 7000 MB/s. Oznacza to, że jest 2x szybszy od dysków SSD PCIe 3.0 oraz 12,7x niż dyski SSD SATA.

Samsung 980 PRO

Kompaktowy i energooszczędny

Samsung 980 PRO zbudowany jest w formacie M.2 2280. Można go z łatwością podłączać do komputerów stacjonarnych i laptopów. Zwiększona energooszczędność sprawdza się też przy tworzeniu wysokowydajnych zestawów komputerowych. Pamięć zaprojektowano specjalnie dla zapalonych graczy i profesjonalnych użytkowników. Oferuje dużą przepustowość i wysoką wydajność, potrzebną do najbardziej wymagających gier, programów graficznych i analiz danych.

Kompaktowy i energooszczędny2

Kontrola termiczna na miejscu

W Samsung 980 PRO zastosowano rozwiązania oferujące wydajną kontrolę termiczną, jak np. powłokę kontrolera z niklu. Pomaga ona zarządzać poziomem jego nagrzania. Dedykowana warstwa odprowadzająca ciepło zapewnia optymalizację termiczną chipów pamięci NAND. Specjalny algorytm monitoruje poziom temperatur, gwarantując trwałość oraz niezawodność podczas pracy. Technologia Dynamic Thermal Guard utrzymuje temperaturę na adekwatnym poziomie i zapobiega wahaniom wydajności dysku.

Kontrola termiczna na miejscu

Zoptymalizowany pod ekologię

Aplikacja Samsung Magician wspiera korzystających z Samsung 980 PRO w optymalnym zarządzaniu dyskiem. Narzędzia zawarte w oprogramowaniu pozwalają na uzyskanie maksymalnej wydajności dysku SSD. Wszystkie zastosowane w pamięci komponenty oraz oprogramowanie układowe wytwarzane są bezpośrednio przez firmę Samsung. Gwarantuje to najwyższą jakość pamięci. Organizacja Carbon Trust, zajmująca się doradztwem ds. zrównoważonego rozwoju, przeprowadziła pomiary śladu węglowego SSD. Otrzymał on od niej certyfikat oraz etykietę „Carbon Measured”, co potwierdza jego ekologiczność.

Zoptymalizowany pod ekologię

Specyfikacja techniczna

Produkt

Producent Samsung
Seria produktu 980 PRO
Model produktu MZ-V8P500BW
Przeznaczenie Desktop, Gaming, Notebook
Typ dysku SSD
Rozmiar dysku 22 x 80 mm
Pojemność dysku podstawowego 500 GB
Interfejs dysku M.2 (PCIe/NVMe Gen 4)
Zakres temperatur podczas eksploatacji 0 - 70 °C
Prędkość odczytu Do 6900 MB/s
Prędkość zapisu Do 5000 MB/s
Czas trwania gwarancji 60 miesięcy