Laptop Lenovo Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H 82WS002PPB R9 7945HX 16" WQXGA 240Hz 32GB 2x1000SSD RTX4080 DLSS 3 W11
101060
Sprawdź inne produkty w kategorii Laptopy
LaptopyPromocje
Omówienie Lenovo Legion Pro 7 16ARX8H 82WS002PPB
Odkryj Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H
Zagwarantuje moc do zwycięstwa
Lenovo Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H to komputer zaprojektowany z myślą o wygrywaniu każdej potyczki. Świadczy o tym obecność procesora AMD® Ryzen™ 9 7945HX oraz karty graficznej NVIDIA® GeForce RTX™ serii 4000. Ich połączona moc zagwarantuje pełne detali, ostre i płynnie animowane sceny z wielu wysokobudżetowych gier. Ich wyświetleniem zajmie się matryca o przekątnej 16 cali i niesamowitych właściwościach. Utrzymanie wysokiego poziomu wydajności laptopa zagwarantuje układ chłodzenia dysponujący technologiami Legion Coldfront 5.0. O komfort obsługi komputera zadba miedzy innymi specjalnie zaprojektowana klawiatura oraz szereg dostępnych portów. Wspomniane wyposażenie bez problemu sprawdzi się również przy ambitnych projektach, jak np. edycja filmu, czy tworzenie własnych animacji.
Nazwanie go „wydajnym” to niedopowiedzenie
Świat przedstawiony tak, jak zamierzał twórca
Jeden z najlepszych układów chłodzenia w swojej klasie
Wyposażenie adekwatne do klasy komputera
Nazwanie go „wydajnym” to niedopowiedzenie
Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H dostarczy wystarczającą ilość mocy obliczeniowej, aby uruchomić dowolną grę na wysokich ustawieniach. U podstaw tego leży procesor AMD® Ryzen™ 9 7945HX oraz karta graficzna NVIDIA® GeForce RTX™ serii 4000. Ich połączone wysiłki zapewnią, że każda sesja gamingowa obędzie się bez lagów, a odniesione zwycięstwa to zasługa umiejętności gracza. Potrzebnych dla CPU i GPU danych dostarczą pamięć RAM DDR5 oraz dysk SSD PCIe 4.0, gwarantujące ich błyskawiczny transfer. Specjalny układ LA2-Q wspomoże optymalizację działania laptopa z wykorzystaniem rozwiązań dostarczanych przez sztuczną inteligencję.
Świat przedstawiony tak, jak zamierzał twórca
Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H bez problemu odda każdy najdrobniejszy detal ulubionego świata gry użytkownika. Wszystko dzięki 16-sto calowej matrycy o rozdzielczości WQXGA (2560x1600), proporcjach 16:10 oraz 100% odwzorowaniu barw palety sRGB. Co więcej, jej częstotliwość odświeżania wynosi aż 240Hz, gwarantując płynność każdej animacji w trakcie używania laptopa. Obsługa technologii AMD FreeSync™ i NVIDIA G-SYNC® zapewni obraz wolny od wad, który dodatkowo wiernie odwzoruje treści HDR 400. Nahimic Audio z głośnikami sygnowanymi przez firmę HARMAN zadba z kolei o wysoką jakość doznań dźwiękowych, dopełniając całokształtu wrażeń gracza.
Jeden z najlepszych układów chłodzenia w swojej klasie
Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H wykorzystuje rozwiązania zawarte w technologii Legion Coldfront 5.0. Oznacza to między innymi znacznie powiększony obszar wlotu i wylotu powietrza z obudowy komputera. Jednym z obszarów służących jego zaczerpywaniu jest sama klawiatura laptopa, a ściślej otwory umieszczone pod nią. Pozwala to zagwarantować prawidłowe i efektywne działanie układu chłodzenia podczas wydalania ciepła. Za jego transmisję odpowiada kilka elementów, wśród których można wymienić system rurek cieplnych, komorę parowa oraz obecność ciekłego metalu. Tak zaprojektowany system da sposobność do długotrwałego grania bez negatywnych skutków w zakresie wydajności.
Wyposażenie adekwatne do klasy komputera
Legion Pro 7 Gen 8 16ARX8H wyposażono w wiele elementów, które uzupełniają jego możliwości pod kątem funkcjonalnym. Należy do nich między innymi szereg nowoczesnych portów, wśród których znajdują się 2 porty USB-C 3.2 Gen 2. Są one w stanie nie tylko przesyłać dane, ale również obraz i dźwięk. Zastawienie tego z dedykowanym portem HDMI pozwoli zamienić laptop w prawdziwe centrum dowodzenia. Osoby ceniące sobie swoją prywatność ucieszy obecność elektronicznej przesłony kamery, a także modułu TPM 2.0. Obsługa łączności bezprzewodowej w standardzie WiFi 6E to gwarancja szybkości i stabilności, tak istotnej podczas rozgrywek sieciowych.
Lenovo Premium Care
Korzystaj z najwyższej jakości obsługi serwisowej!
Pakiet serwisowy Premium Care obejmuje m.in.:
Naprawę sprzętu z dojazdem do Twojego domu
Priorytetową i szybką realizację naprawy
Zdalną pomoc techniczną przez bezpłatną infolinię, czat lub e-mail
Coroczną kontrolę kondycji Twojego komputera
Szczegóły usługi Lenovo Premium Care dostępne:
- na stronie: www.lenovo.com/pl/pl/premiumcare
- pod numerem telefonu 800 012 737
- lub pod adresem email [email protected]
Absolutnie najlepsza platforma dla graczy i twórców
Oparta na GeForce RTX z serii 40

Nowe multiprocesory strumieniowe
- Nawet dwukrotnie wyższa wydajność i energooszczędność
Rdzenie Tensor czwartej generacji
- Nawet dwukrotnie wyższa wydajność SI
Rdzenie RT trzeciej generacji
- Nawet dwukrotnie wyższa wydajność ray tracingu

Najnowocześniejsze układy graficzne
Architektura NVIDIA Ada Lovelace

Realistyczna i wciągająca grafika
Rdzenie dedykowane ray tracingowi

Wydajność akcelerowana SI
NVIDIA DLSS 3

Responsywność, która daje wygraną
Platforma NVIDIA Reflex o niskich opóźnieniach

Stworzone z myślą o strumieniowaniu
Enkoder NVIDIA

Głos i wideo wzbogacone SI
Aplikacja NVIDIA Broadcast

Podkręć swoją kreatywność
NVIDIA Studio

Wydajność i niezawodność
Sterowniki Game Ready oraz Studio
Specyfikacja techniczna Lenovo Legion Pro 7 16ARX8H 82WS002PPB
Produkt | |
| Producent | Lenovo |
| Rodzina produktu | Legion |
| Seria produktu | Legion Pro 7 |
| Model produktu | Legion Pro 7 16ARX8H |
| Kod producenta (MPN) | 82WS002PPB |
| EAN / GTIN-13 | 197532285606 |
| Klasa produktu | Laptop |
| Przeznaczenie | Gaming |
Procesor | |
| Producent procesora | AMD |
| Rodzina procesora | Ryzen™ 9 |
| Model procesora | Ryzen™ 9 7945HX |
| Liczba rdzeni procesora | szesnaście |
| Taktowanie rdzeni procesora | 2,5 GHz |
| Taktowanie trybu turbo procesora | 5,4 GHz |
| Pamięć cache procesora | 64 MB |
Matryca | |
| Przekątna matrycy | 16'' |
| Standard matrycy | WQXGA |
| Rozdzielczość matrycy | 2560 x 1600 |
| Powłoka matrycy | Matowa |
| Technologia ekranu | IPS |
| Jasność matrycy | 500 nit |
| Kontrast | 1200:1 |
| Pokrycie palety barw | 100% sRGB |
| Obsługiwany standard HDR | HDR 400 |
| Obsługiwane technologie | AMD® FreeSync™, Dolby® Vision™, NVIDIA® G-SYNC® |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 240 Hz |
Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 32 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 2 |
| Ilość wolnych slotów pamięci RAM | 0 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | 64 GB |
| Częstotliwość pamięci RAM | 5200 MHz |
| Technologia wykonania pamięci RAM | SODIMM DDR5 |
Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 2 szt |
| Typ dysku | SSD + SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 1000 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
| Pojemność drugiego dysku | 1000 GB |
| Interfejs drugiego dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
Karta graficzna | |
| Producent karty zintegrowanej | AMD |
| Model karty zintegrowanej | Radeon™ 610M |
| Producent karty dedykowanej | NVIDIA® |
| Model karty dedykowanej | GeForce RTX 4080 |
| Pamięć karty dedykowanej | 12 GB |
| Technologia pamięci karty dedykowanej | GDDR6 |
| TGP dedykowanej karty graficznej | max. 175 W |
Komunikacja | |
| Karta sieciowa przewodowa | 10/100/1000 Mbps |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 6E (802.11 ax) |
| Bluetooth | 5.1 |
Interfejsy WE/WY | |
| HDMI | 1 szt - HDMI 2.1 |
| USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) | 4 szt |
| USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps) | 2 szt (z Display Port) |
| RJ-45 [LAN] | 1 szt |
| Wyjście słuchawkowe | Combo |
| Wejście mikrofonu | Combo |
Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
| Ilość głośników | 2 |
| Moc głośników | 2 W |
| Producent głośników | Harman |
| Kamera | 2,0 Mpix |
| Przesłona kamery | Tak |
| Wbudowany mikrofon | Tak |
Klawiatura / Urządzenia wskazujące | |
| Układ klawiatury | Qwerty (International) |
| Podświetlenie klawiatury | Tak - oddzielne podświetlanie RGB każdego klawisza |
| Panel numeryczny klawiatury | Tak |
| Typ urządzenia wskazującego | Touchpad |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Windows 11 Home |
| Architektura systemu | 64 bit |
| Wersja językowa systemu operacyjnego | polska |
Akumulator | |
| Technologia wykonania baterii | Litowo-polimerowa |
| Pojemność baterii | 99,9 Wh |
| Moc zasilacza | 330 W |
Zabezpieczenia | |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Czytnik Smart Card | Nie |
| Szyfrowanie TPM | Tak |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Premium Care (Naprawa u klienta) |
| Czas trwania gwarancji | 24 miesiące |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Materiał wykonania obudowy | Aluminium |
| Certyfikaty | ErP Lot 3, RoHS compliant, TÜV Rheinland® High Gaming Performance, TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Kolor obudowy | Ciemnoszary |
| Kolor pokrywy | Ciemnoszary |
| Kolor klawiatury | Ciemnoszary |
| Kolor ramki matrycy | Ciemnoszary |
| Waga produktu | 2,80 kg |
| Wysokość (mm) | 26 |
| Szerokość (mm) | 363 |
| Głębokość (mm) | 264 |
Uwagi | |
| Wyposażenie | Cztery wymienne klawisze oraz przyrząd do ich wymiany. |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | Lenovo Group Limited; 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R. of China |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | Lenovo (Slovakia), Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, [email protected] |