Laptop Lenovo Legion Slim 5 16APH8 82Y9003EPB R5 7640HS 16" WQXGA 165Hz 16GB 512SSD RTX4060 DLSS 3
99489
Sprawdź inne produkty w kategorii Laptopy
LaptopyOmówienie Lenovo Legion Slim 5 16APH8 82Y9003EPB
Odkryj Legion Slim 5 16APH8
Nie oceniaj książki po okładce
Lenovo Legion Slim 5 16APH8 posiada wystarczająco dużo mocy obliczeniowej, aby uruchomić nawet wysokobudżetowe tytuły gier. Przemawia za tym zarówno obecność procesorów AMD Ryzen™ serii 7000, jak i kart graficznych NVIDIA® GeForce RTX™ serii 40. Zastosowane matryce wyróżniają się wysoką rozdzielczością (do 2560 x 1600) oraz ponadprzeciętną częstotliwością odświeżania (do 240 Hz). Parametry te zapewniają płynne animacje oraz brak jakichkolwiek wad wyświetlanej grafiki. System chłodzenia wspierają rozwiązania znane z Legion ColdFront 5.0. Dzięki niej, laptop utrzymuje stałą wydajność oraz możliwie najniższe temperatury podzespołów. Urządzenie posiada wiele innych udogodnień wpływających na komfort jego obsługi – m.in. zróżnicowane porty rozszerzeń, ergonomiczną klawiaturę, szybką łączność bezprzewodową etc.
Chłodna rozgrywka
Dostoswany do każdych warunków
Wysoki poziom immersji
Wydajność na pierwszym miejscu
Chłodna rozgrywka
Legion Slim 5 16APH8 posiada niezwykle wydajny układ chłodzenia. U jego podstaw leżą technologię zawarte w rozwiązaniu Legion ColdFront 5.0. Dzięki nim, laptop podczas wymagających zadań zachowuje swoją moc obliczeniową oraz utrzymuje możliwie niskie temperatury komponentów. Urządzenie dysponuje hybrydowym, miedzianym układem rurek cieplnych, podwójnym systemem wentylatorów oraz usprawnionymi wlotami i wylotami powietrza. Taki układ chłodzenia zapewnia ogromne pokłady gamingowej wydajności, które zamknięto w smukłej, eleganckiej konstrukcji.
Dostoswany do każdych warunków
Smukła konstrukcja urządzenia pozwala na łatwe podróżowanie oraz zajmuje mniej miejsca na stanowisku. Więcej wolnej przestrzeni, w połączeniu z wieloma portami rozszerzeń, pozwala podłączyć przeróżne akcesoria czy też peryferia. Ergonomiczna klawiatura TrueStrike posiada skok klawiszy wynoszący 1,5 mm, dzięki temu znacząco poprawia się szybkość oraz precyzja gracza. Podświetlenie klawiatury* to atut dla użytkowników lubiących odpłynąć na długi czas przy ulubionym tytule. Co więcej, obsługa sieci Wi-Fi 6E zapewnia zarówno szybki, jak i stabilny dostęp do Internetu.
*kolor oraz rodzaj podświetlenia zależny jest od wybranego modelu laptopa
Wysoki poziom immersji
Matryce w Legion Slim 5 16APH8 mogą posiadać wysokie rozdzielczości (do 2560x1600), a także częstotliwości odświeżania (do 240 Hz). Parametry te odpowiadają za płynne animacje, które wpłyną między innymi na szanse zwycięstwa w grach e-sportowych. Opcjonalne 100% pokrycie palety barw sRGB gwarantuje nowe doznania w trakcie zwiedzania nowych wirtualnych lokacji. O brak jakichkolwiek wad obrazu zadbają rozwiązania Dolby® Vision™, AMD FreeSync™ oraz NVIDIA G-SYNC®. Świetną warstwę dźwiękową zapewnia system audio obsługujący technologię Nahimic Audio.
Wydajność na pierwszym miejscu
Legion Slim 5 16APH8 pozwoli uruchomić nawet najnowsze, wysokobudżetowe tytuły. Źródłem potrzebnej do tego mocy obliczeniowej są procesory AMD Ryzen™ serii 7000 oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ serii 40. Lenovo AI Engine+ przy pomocy szeregu czujników systemowych optymalizuje rozgrywkę w czasie rzeczywistym, aby uzyskać maksymalną liczbę FPS-ów. Pamięć RAM DDR5 oraz dysk PCIe 4.0 błyskawicznie dostarczają kluczowe dla CPU i GPU dane. Wydajność, którą dysponuje Legion Slim 5 16APH8 gwarantuje zarówno płynne działanie wielu gier, jak i profesjonalnych programów. Dzięki temu urządzenie zapewni sporo długich sesji gamingowych oraz sprawdzi się jako narzędzie pracy.
Odkryj AMD Ryzen™ AI
Przyszłość komputerów staje się jeszcze lepsza
Dzięki komputerom napędzanym procesorami z AMD Ryzen™ AI, użytkownicy posiadają klucz do odblokowania wielu magicznych doświadczeń. Ta jednostka NPU odblokowuje zupełnie nowy poziom wydajności pracy, współpracy i innowacji. Wpłynie ona w ten sposób pozytywnie na wiele aspektów codziennego życia. Programiści skorzystają z sztucznej inteligencji dla szybszego tworzenia kodu i rozwiązywania napotkanych problemów. Twórcy dostarczą bardziej pomysłowe i angażujące treści. Właściciele firm będą mogli usprawnić je dzięki narzędziom do optymalizacji przepływu pracy. To jedynie kilka potencjalnych przykładów wykorzystania sztucznej inteligencji.
Codzienne i niecodzienne zastosowania
Funkcje Windows Studio Effects, opierające się na sztucznej inteligencji, pozwolą na cieszenie się ulepszonymi efektami wizualnymi. Podobne rozwiązania mogą również służyć wzmocnieniu stopnia ochrony prywatnych danych użytkowników komputerów. SI pozytywnie wpłynie na takie czynności jak automatyczne obracanie/przybliżanie obrazu w trakcie wideokonferencji lub aplikowanie wysokiej jakości rozmyć tła. AMD Ryzen™ AI oferuje rozwiązanie, dzięki któremu użytkownicy mogą przygotować się na aplikacje i obciążenia związane ze sztuczną inteligencją. Dotyczy to zarówno obecnie dostępnych, jak i potencjalnie nadchodzących zastosowań.
Lenovo Premium Care
Korzystaj z najwyższej jakości obsługi serwisowej!
Pakiet serwisowy Premium Care obejmuje m.in.:
Naprawę sprzętu z dojazdem do Twojego domu
Priorytetową i szybką realizację naprawy
Zdalną pomoc techniczną przez bezpłatną infolinię, czat lub e-mail
Coroczną kontrolę kondycji Twojego komputera
Szczegóły usługi Lenovo Premium Care dostępne:
- na stronie: www.lenovo.com/pl/pl/premiumcare
- pod numerem telefonu 800 012 737
- lub pod adresem email [email protected]
Absolutnie najlepsza platforma dla graczy i twórców
Oparta na GeForce RTX z serii 40

Nowe multiprocesory strumieniowe
- Nawet dwukrotnie wyższa wydajność i energooszczędność
Rdzenie Tensor czwartej generacji
- Nawet dwukrotnie wyższa wydajność SI
Rdzenie RT trzeciej generacji
- Nawet dwukrotnie wyższa wydajność ray tracingu

Najnowocześniejsze układy graficzne
Architektura NVIDIA Ada Lovelace

Realistyczna i wciągająca grafika
Rdzenie dedykowane ray tracingowi

Wydajność akcelerowana SI
NVIDIA DLSS 3

Responsywność, która daje wygraną
Platforma NVIDIA Reflex o niskich opóźnieniach

Stworzone z myślą o strumieniowaniu
Enkoder NVIDIA

Głos i wideo wzbogacone SI
Aplikacja NVIDIA Broadcast

Podkręć swoją kreatywność
NVIDIA Studio

Wydajność i niezawodność
Sterowniki Game Ready oraz Studio
Specyfikacja techniczna Lenovo Legion Slim 5 16APH8 82Y9003EPB
Produkt | |
| Producent | Lenovo |
| Rodzina produktu | Legion |
| Seria produktu | Legion Slim 5 |
| Model produktu | Legion Slim 5 16APH8 |
| Kod producenta (MPN) | 82Y9003EPB |
| EAN / GTIN-13 | 197529308622 |
| Klasa produktu | Laptop |
| Przeznaczenie | Gaming |
Procesor | |
| Producent procesora | AMD |
| Rodzina procesora | Ryzen™ 5 |
| Model procesora | Ryzen™ 5 7640HS |
| Liczba rdzeni procesora | sześć |
| Taktowanie rdzeni procesora | 4,3 GHz |
| Taktowanie trybu turbo procesora | 5,0 GHz |
| Pamięć cache procesora | 16 MB |
| Wbudowane NPU | AMD Ryzen™ AI |
Matryca | |
| Przekątna matrycy | 16'' |
| Standard matrycy | WQXGA |
| Rozdzielczość matrycy | 2560 x 1600 |
| Powłoka matrycy | Matowa |
| Technologia ekranu | IPS |
| Jasność matrycy | 300 nit |
| Kontrast | 1200:1 |
| Pokrycie palety barw | 100% sRGB |
| Obsługiwane technologie | AMD® FreeSync™, Dolby® Vision™, NVIDIA® G-SYNC® |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 165 Hz |
Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 16 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 2 |
| Ilość wolnych slotów pamięci RAM | 0 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | 64 GB |
| Częstotliwość pamięci RAM | 5600 MHz |
| Technologia wykonania pamięci RAM | SODIMM DDR5 |
Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 1 szt |
| Typ dysku | SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 512 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
| Wolne sloty | 1x M.2 (PCIe Gen 4) |
Karta graficzna | |
| Producent karty zintegrowanej | AMD |
| Model karty zintegrowanej | Radeon™ 760M |
| Producent karty dedykowanej | NVIDIA® |
| Model karty dedykowanej | GeForce RTX 4060 |
| Pamięć karty dedykowanej | 8 GB |
| Technologia pamięci karty dedykowanej | GDDR6 |
| TGP dedykowanej karty graficznej | max. 140 W |
Komunikacja | |
| Karta sieciowa przewodowa | 10/100/1000 Mbps |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 6E (802.11 ax) |
| Bluetooth | 5.1 |
Interfejsy WE/WY | |
| HDMI | 1 szt - HDMI 2.1 |
| USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) | 2 szt |
| USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps) | 2 szt (z Display Port) |
| RJ-45 [LAN] | 1 szt |
| Wyjście słuchawkowe | Combo |
| Wejście mikrofonu | Combo |
Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
| Ilość głośników | 2 |
| Moc głośników | 2 W |
| Kamera | 2,0 Mpix |
| Przesłona kamery | Tak |
| Wbudowany mikrofon | Tak |
| Czytnik kart pamięci | Tak |
Klawiatura / Urządzenia wskazujące | |
| Układ klawiatury | Qwerty (International) |
| Podświetlenie klawiatury | Tak - podświetlenie białe |
| Panel numeryczny klawiatury | Tak |
| Typ urządzenia wskazującego | Touchpad |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Brak |
Akumulator | |
| Technologia wykonania baterii | Litowo-polimerowa |
| Pojemność baterii | 80 Wh |
| Moc zasilacza | 230 W |
Zabezpieczenia | |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Czytnik Smart Card | Nie |
| Szyfrowanie TPM | Tak |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Premium Care (Naprawa u klienta) |
| Czas trwania gwarancji | 24 miesiące |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Materiał wykonania obudowy | Aluminium, Tworzywa sztuczne |
| Certyfikaty | ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Kolor obudowy | Szary |
| Kolor pokrywy | Szary |
| Kolor klawiatury | Czarny |
| Kolor ramki matrycy | Czarny |
| Waga produktu | 2,40 kg |
| Wysokość (mm) | 25 |
| Szerokość (mm) | 360 |
| Głębokość (mm) | 260 |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | Lenovo Group Limited; 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R. of China |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | Lenovo (Slovakia), Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, [email protected] |