W przypadku wymiany dysku zawierającego system operacyjny, dokonujemy jego przeniesienia na nowy nośnik przed wysłaniem komputera. Wymieniony dysk jest objęty gwarancją jego producenta, realizowaną przez sprzedawcę.
HP ZGX Nano G1n AI to zaawansowana stacja robocza. Zaprojektowana z myślą o firmach i zespołach pracujących z rozwiązaniami sztucznej inteligencji, analizą danych oraz zaawansowanymi obliczeniami. Urządzenie łączy ogromną moc obliczeniową platformy NVIDIA Grace Blackwell z kompaktową konstrukcją typu Nano. Dzięki temu może być wykorzystywane zarówno w biurach, laboratoriach badawczych, jak i w środowiskach developerskich AI. Wysoka wydajność, szybka pamięć LPDDR5X oraz nowoczesna łączność sprawiają, że jest to rozwiązanie stworzone do pracy z najbardziej wymagającymi aplikacjami.
NVIDIA Grace Blackwell dla obliczeń AI
Zintegrowana grafika Blackwell GPU
Pamięć RAM LPDDR5X
Nowoczesna łączność i środowisko NVIDIA AI
Podstawą tej stacji roboczej jest NVIDIA GB10 Grace Blackwell Superchip. To nowoczesny procesor zaprojektowany do obsługi zadań związanych z uczeniem maszynowym, trenowaniem modeli AI oraz przetwarzaniem dużych zbiorów danych. Ten wielordzeniowy układ oferuje wysoką przepustowość i wydajność obliczeniową, która sprawdza się w środowiskach badawczych, analityce danych czy tworzeniu aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Dzięki integracji z architekturą Blackwell stacja robocza zapewnia optymalne wykorzystanie mocy obliczeniowej w zadaniach GPU-accelerated computing.
W urządzeniu zastosowano zintegrowany układ graficzny NVIDIA Blackwell GPU, który odpowiada za przyspieszenie obliczeń równoległych oraz obsługę zaawansowanych procesów AI. Dzięki temu HP ZGX Nano doskonale sprawdza się w pracy z frameworkami uczenia maszynowego, symulacjami czy analizą dużych zbiorów danych. Integracja CPU i GPU w jednej platformie zwiększa wydajność przetwarzania i minimalizuje opóźnienia w pracy z wymagającymi aplikacjami obliczeniowymi.
Urządzenie wyposażono w pamięć RAM LPDDR5X, co zapewnia bardzo wysoką przepustowość i szybkie przetwarzanie danych w środowiskach AI i HPC. Duża ilość pamięci umożliwia jednoczesną pracę z wieloma modelami i datasetami bez spadków wydajności. Uzupełnieniem konfiguracji jest szybki dysk SSD, który pozwala na przechowywanie dużych zbiorów danych, modeli AI oraz projektów badawczych.
Model ten oferuje nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, w tym Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 oraz przewodową kartę sieciową Gigabit LAN. Bogaty zestaw portów obejmuje złącze HDMI 2.1a oraz trzy porty USB-C 3.2 Gen 2x2 z obsługą DisplayPort. Tym samym, umożliwiając łatwe podłączenie monitorów i urządzeń peryferyjnych. Stacja robocza działa pod kontrolą systemu NVIDIA DGX OS. Ten zoptymalizowano do pracy z narzędziami sztucznej inteligencji, frameworkami uczenia maszynowego oraz środowiskami developerskimi AI.
Produkt | |
| Producent | HP |
| Seria produktu | HP ZGX Nano |
| Model produktu | HP ZGX Nano G1n AI |
| Kod producenta (MPN) | CZ9K1ET |
| Klasa produktu | Stacja robocza |
| Przeznaczenie | Biznes |
Procesor | |
| Ilość zainstalowanych procesorów | 1 szt |
| Producent procesora | NVIDIA® |
| Rodzina procesora | Grace Blackwell |
| Model procesora | GB10 |
| Liczba rdzeni procesora | dwadzieścia |
| Liczba rdzeni performance | dziesięć |
| Liczba rdzeni efficient | dziesięć |
Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 128 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 0 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | Brak |
| Częstotliwość pamięci RAM | 8533 MHz |
| Technologia wykonania pamięci RAM | LPDDR5X |
Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 1 szt |
| Typ dysku | SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 1000 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
Karta graficzna | |
| Producent karty zintegrowanej | NVidia |
| Model karty zintegrowanej | Blackwell GPU |
| Model karty dedykowanej | Brak |
Komunikacja | |
| Karta sieciowa przewodowa | 10/100/1000 Mbps |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 7 (802.11 be) |
| Bluetooth | 5.4 |
Interfejsy WE/WY | |
| HDMI | 1 szt - HDMI 2.1a |
| USB 3.2 Gen 2x2 typ C (20 Gbps) | 3 szt (z Display Port) |
| RJ-45 [LAN] | 1 szt |
Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | NVIDIA DGX OS |
Zasilanie | |
| Ilość zainstalowanych zasilaczy | 1 szt |
| Moc zasilacza | 240 W |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Carry-In/Door-To-Door (Naprawa w serwisie) |
| Czas trwania gwarancji | 12 miesięcy |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Typ obudowy | Micro Tower |
| Materiał wykonania obudowy | Tworzywa sztuczne |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Waga produktu | 1,30 kg |
| Wysokość (mm) | 55 |
| Szerokość (mm) | 150 |
| Głębokość (mm) | 150 |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | HP Inc.; 1501 Page Mill Road, Palo Alto, CA 94304, United States; Phone:+ 1 650-857-1501 |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | HP REG 23010; 08028 Barcelona, Spain; Email contact: [email protected] |