Wzorowa oferta na laptopy dla Nauczyciela!
Wzorowa oferta na laptopy dla Nauczyciela! sprawdź
close Kontakt

Laptop Lenovo Legion 5 15ACH6 82JW008QPB R5 5600H 15,6" FHD 165Hz 16GB 512SSD RTX3050

ID Produktu: 94625
Producent: Lenovo
Gwarancja: 24 miesiące premium care
Centrum pomocy Pobierz
PDF
Legion 5 15ACH6 NoOS PC
ID Produktu:
94625
Ostatnia cena
3 899,00 zł
netto: 3 169,92 zł
Produkt niedostępny Dowiedz się więcej
Finansowanie dla firm Dowiedz się więcej

Promocje

Kup sprzęt gamingowy Lenovo
i odbierz gry od najlepszych polskich wydawców!
sprawdź
1
Kup sprzęt gamingowy Lenovo objęty promocją w terminie 15.06.2024 r. - 31.12.2024 r. i zachowaj dowód zakupu.
2
Wytnij z pudełka etykietę z numerem seryjnym, zrób jej zdjęcie lub skan i wyślij poprzez formularz zgłoszeniowy. Na rejestrację masz 14 dni od daty zakupu.
3
Po pozytywnej weryfikacji otrzymasz wiadomość mailową z kodami gier do realizacji
Promocja trwa od 15.06.2024r. do 31.12.2024r. lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły promocji w regulaminie.
Zwiń

Omówienie

Legion 5 15

Odkryj Legion 5 15ACH6

Zawsze gotowy do rozgrywki

Legion 5 15ACH6 jest laptopem, który oferuje swoim użytkownikom jakość wykonania oraz wydajność, a jednocześnie nie obciąża zanadto ich budżetu. Z tego względu jest idealną propozycją dla ludzi dopiero rozpoczynających swoją przygodę z grami komputerowymi. Świetnie sprawdzi się również w tytułach e-sportowych, które wymagają przede wszystkim szybkiej reakcji gracza na zmieniającą się sytuację. Umożliwią to między innymi matryce o wysokiej częstotliwości odświeżania. Wydajne procesory oraz karty graficzne dostarczą natomiast dużej ilości klatek na sekundę. Pamięci RAM i SSD gwarantują natomiast, że laptop zawsze będzie działał płynnie i reagował na polecenia bez zbędnych opóźnień.

Wydajność dla znakomitej rozrywki

Obraz i dźwięk wysokiej klasy

Zawsze odpowiednio schłodzony

Wyposażony z myślą o grze

Wydajność dla znakomitej rozrywki

Legion 5 15ACH6 posiada w swoich konfiguracjach szereg modeli procesorów AMD Ryzen™ 5000 oraz kart graficznych NVIDIA® GeForce. Odpowiadają one za dostarczenie dostatecznej mocy obliczeniowej, aby użytkownik mógł bez przeszkód cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami gier. W zadaniu tym pomagają również półprzewodnikowe pamięci RAM oraz SSD. Dzięki sprawności z jaką dostarczają potrzebnych danych, komputer może bardzo szybko uruchamiać wszelkiego rodzaju aplikacje. Legion AI Engine dodatkowo optymalizuje działanie laptopa, co pozwala mu na zapewnienie stałego, wysokiego poziomu wydajności.

Niezawodna wydajność

Obraz i dźwięk wysokiej klasy

Różne konfiguracje Legion 5 15ACH6 oferują matryce o dokładnym odwzorowaniu barw i/lub wysokiej częstotliwości odświeżania. Pozwala im to uzyskać realistycznie wyglądający obraz oraz jego płynniejsze animacje. Opcjonalnie są też dostępne matryce o rozdzielczości 1440p, które są w stanie jeszcze lepiej pokazać drobne szczegóły. O jak najlepsze doznania audio dba z kolei system nagłośnienia z obsługą technologii Nahimic Audio. Jest on w stanie wiernie odtworzyć wszelkiego rodzaju dźwięki, pozwalając cieszyć się nawet najcichszymi tonami muzyki lub ścieżki dźwiękowej filmu.

Nieprzeciętne doznania

Zawsze odpowiednio schłodzony

W Legion 5 15ACH6 zastosowano układ chłodzenia, który jest w stanie zapewnić utrzymanie odpowiedniej temperatury CPU oraz GPU. Jest to szczególnie istotne dla zachowania ich wysokiej wydajności, która następnie przełoży się na ilość FPS oraz płynność działania gry. Umieszczenie wylotów z tyłu obudowy pozwala też odprowadzić gorące powietrze z dala od użytkownika, eliminując potencjalny dyskomfort z nim związany. Konstrukcja ta podnosi zatem również wygodę korzystania z komputera, która liczy się np. w trakcie odbywania długotrwałych starć w tytułach e-sportowych.

Chłodzenie adekwatne do mocy

Wyposażony z myślą o grze

Klawiatury stosowane w Legion 5 15ACH6 stworzono specjalnie z myślą o graczach. Klawisze są bowiem nie tylko podświetlane*, ale też rozstawione w odpowiedni sposób. Co więcej, ich skok na poziomie 1,5 mm sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo komfortowe. Laptop oferuje też szereg portów rozszerzeń, dających możliwość podpięcia zróżnicowanych akcesoriów. Może być to np. zewnętrzny monitor, dodatkowy kontroler lub myszka gamingowa, a nawet zewnętrzna pamięć masowa. Każde z tych urządzeń może wzbogacić wrażenia, jakie użytkownik jest w stanie wynieść z uruchamianej właśnie gry.

* kolor podświetlenia zależny od modelu produktu

Wyposażony z myślą o grze
Legion 5 15ACH6H - baner

Odkryj Legion 5 15ACH6H

Zawsze gotowy do rozgrywki

Lenovo Legion 5 15ACH6H to sprzęt dla graczy, którzy są skłonni do podjęcia wyzwania w każdym miejscu i dowolnej porze. Umożliwiają im to procesory AMD Ryzen™ serii 5000 oraz karty graficzne GeForce RTX serii 3000. Zapewnią one dość mocy obliczeniowej, aby czynnikami decydującymi o zwycięstwie były wyłącznie umiejętności użytkownika. Istotnym aspektem jest przy tym również potencjalna obecność matrycy o podwyższonej częstotliwości odświeżania obrazu. Oprócz dostarczania wysokiej płynności animacji obrazu, pozwala też na szybszą reakcję na zmiany zachodzące w trakcie rozgrywki. Swoją rolę odgrywa w tym również efektywny układ chłodzenia, który utrzyma temperatury CPU oraz GPU na bezpiecznym poziomie, zapobiegając przegrzewaniu.

Wysokiej jakości obraz i klarowny dźwięk

Stały poziom wydajności przez długi czas

Moc obliczeniowa fundamentem dobrej zabawy

Design zapewniający precyzję i komfort

Wysokiej jakości obraz i klarowny dźwięk

Legion 5 15ACH6H oferuje w swoich konfiguracjach matryce, które wyselekcjonowano specjalnie z myślą o graczach. Ich głównymi zaletami są wysokie częstotliwości odświeżania obrazu i/lub 100% odwzorowanie palety barw sRGB. Dzięki temu są one w stanie zapewniać bardzo płynne wyświetlanie animacji, a także dodać przedstawianym światom gier większego realizmu. Czynnikiem wpływającym na immersję gracza jest również system nagłośnienia z obsługą technologii Nahimic Audio. Wyemituje on klarownie nawet przytłumione odgłosy otoczenia, jak np. dźwięk kroków nadchodzącego oponenta w trakcie rozgrywki sieciowej.

Wysokiej jakości obraz i klarowny dźwięk

Stały poziom wydajności przez długi czas

Legion 5 15ACH6H dysponuje układem chłodzenia, który ulepszono względem poprzednich generacji tych laptopów. Składa się on między innymi z dwóch wentylatorów z czterokanałowym układem wylotowym. Istotna jest tutaj również obecność otworów wlotowych pod każdym przełącznikiem klawiatury, co zapewnia stały dostęp chłodnego powietrza. Design ten poprawił nie tylko efektywność, ale też pozytywnie wpłynął na kulturę pracy laptopa. Pozwala mu to bowiem pracować ciszej, a jednocześnie utrzymywać temperatury CPU i GPU na poziomie, który nie spowoduje spadku wydajności.

Stały poziom wydajności przez długi czas

Moc obliczeniowa fundamentem dobrej zabawy

Legion 5 15ACH6H dostarczy wydajności, która pozwoli na bezproblemowe uruchamianie nawet wysokobudżetowych tytułów gier. Odpowiadają za to procesory AMD Ryzen™ serii 5000, a także karty graficzne GeForce RTX serii 3000. Optymalizacja ich pracy przez Legion AI Engine sprawia, że laptop jest w stanie wygenerować dużą ilości FPS wyświetlanych animacji. Warto również zwrócić uwagę na błyskawiczne uruchamianie i ładowanie danych w wszelkiego rodzaju aplikacjach. Fakt ten jest zasługą nowoczesnych pamięci RAM, a także szybkich dysków SSD, które dysponują imponującymi parametrami zapisu i odczytu informacji.

Moc obliczeniowa fundamentem dobrej zabawy

Design zapewniający precyzję i komfort

Design klawiatury Legion 5 15ACH6H sprawia, że zapewnia ona zarówno komfort, jak i precyzję podczas korzystania z niej. Odpowiadają za to odpowiednio odseparowane, miękkie przełączniki o skoku 1,5 mm. Ich podświetlenie* sprawdza się z kolei idealnie podczas użytkowania laptopa np. wieczorami lub w zacienionych pomieszczeniach. Umieszczenie większości portów rozszerzeń oraz głównej części wylotów gorącego powietrza z tyłu obudowy to także istotne zalety. Pozwoli to zapomnieć o wystających z laptopa kablach, a także oszczędzi użytkownikowi potencjalnego kontaktu z wysokimi temperaturami podczas grania.

* kolor podświetlenia zależny od wybranego modelu laptopa

Design zapewniający precyzję i komfort

Lenovo Premium Care

Korzystaj z najwyższej jakości obsługi serwisowej!

Lenovo Premium Care tło

Pakiet serwisowy Premium Care obejmuje m.in.:

Naprawę sprzętu z dojazdem do Twojego domu

Priorytetową i szybką realizację naprawy

Zdalną pomoc techniczną przez bezpłatną infolinię, czat lub e-mail

Coroczną kontrolę kondycji Twojego komputera

Szczegóły usługi Lenovo Premium Care dostępne:

Regulamin wraz z listą modeli znajdziesz tutaj.

Specyfikacja techniczna

Produkt

Producent Lenovo
Rodzina produktu Legion
Seria produktu Legion 5
Model produktu Legion 5 15ACH6
P/N produktu 82JW008QPB
Klasa produktu Laptop
Przeznaczenie Gaming

Procesor

Producent procesora AMD
Rodzina procesora Ryzen™ 5
Model procesora Ryzen™ 5 5600H
Liczba rdzeni procesora sześć
Taktowanie rdzeni procesora 3,3 GHz
Taktowanie trybu turbo procesora 4,2 GHz
Pamięć cache procesora 16 MB

Matryca

Przekątna matrycy 15,6''
Standard matrycy Full HD
Rozdzielczość matrycy 1920 x 1080
Powłoka matrycy Matowa
Technologia ekranu IPS
Jasność matrycy 300 nit
Kontrast 1000:1
Pokrycie palety barw 100% sRGB
Obsługiwane technologie AMD® FreeSync™, Dolby® Vision™, NVIDIA® G-SYNC®
Częstotliwość odświeżania matrycy 165 Hz

Pamięć RAM

Zainstalowana pojemność pamięci RAM 16 GB
Ilość slotów pamięci RAM 2
Ilość wolnych slotów pamięci RAM 0
Możliwość rozbudowy pamięci RAM do 32 GB
Częstotliwość pamięci RAM 3200 MHz
Technologia wykonania pamięci RAM SODIMM DDR4

Dysk

Ilość zainstalowanych dysków 1 szt
Typ dysku SSD
Pojemność dysku podstawowego 512 GB
Interfejs dysku M.2 (PCIe/NVMe)
Wolne sloty 1x M.2 (PCIe)

Karta graficzna

Producent karty zintegrowanej AMD
Model karty zintegrowanej Radeon™ Graphics
Producent karty dedykowanej NVIDIA®
Model karty dedykowanej GeForce RTX 3050
Pamięć karty dedykowanej 4 GB
Technologia pamięci karty dedykowanej GDDR6
TGP dedykowanej karty graficznej max. 95 W

Komunikacja

Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000 Mbps
Typ bezprzewodowej karty sieciowej WiFi 6 (802.11 ax)
Bluetooth 5.1

Interfejsy WE/WY

HDMI 1 szt
USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) 4 szt
USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps) 2 szt (z Display Port)
RJ-45 [LAN] 1 szt
Wyjście słuchawkowe Combo
Wejście mikrofonu Combo

Multimedia

Karta dźwiękowa HD Audio
Ilość głośników 2
Moc głośników 2 W
Kamera 0,9 Mpix
Wbudowany mikrofon Tak

Klawiatura / Urządzenia wskazujące

Układ klawiatury Qwerty (International)
Podświetlenie klawiatury Tak - podświetlenie białe
Panel numeryczny klawiatury Tak
Typ urządzenia wskazującego Touchpad

System operacyjny

Wersja systemu operacyjnego Brak

Akumulator

Technologia wykonania baterii Litowo-polimerowa
Pojemność baterii 60 Wh
Moc zasilacza 230 W

Zabezpieczenia

Szyfrowanie TPM Tak

Gwarancja

Typ gwarancji Producenta
Rodzaj gwarancji Premium Care (Naprawa u klienta)
Czas trwania gwarancji 24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz

Właściwości fizyczne

Materiał wykonania obudowy Tworzywa sztuczne
Kolor obudowy Ciemnoniebieski, Czarny
Kolor pokrywy Ciemnoniebieski, Czarny
Kolor klawiatury Czarny
Kolor ramki matrycy Czarny
Waga produktu 2,40 kg
Wysokość (mm) 26
Szerokość (mm) 363
Głębokość (mm) 261

Uwagi

Dodatkowe informacje Produkt jest objęty usługą Lenovo Premium Care.