Sprawdź inne produkty w kategorii Laptopy
Laptopy
Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 to udane połączenie dużej mocy obliczeniowej, eleganckiego wyglądu oraz mobilności w jednym urządzeniu. Mobilna stacja robocza dysponuje bowiem wydajnymi podzespołami, zapewniającymi mu płynne działanie, a także certyfikaty niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Wykorzystane do stworzenia jego obudowy materiały odpowiadają natomiast jednocześnie za jego stylistykę oraz łatwość przenoszenia. Są one bowiem jednocześnie lekkie, a także wytrzymałe, czego dowodem jest uzyskanie przez komputer certyfikatu MIL-STD-810H. Ich wysoka jakość, a także design urządzenia sprawiają, że komputer jest w stanie przyciągnąć wzrok wielu osób w swoim otoczeniu. Dysponuje on też wieloma innymi atutami, jak wachlarz nowoczesnych portów, wiele rodzajów zabezpieczeń oraz matryce o ponadprzeciętnych parametrach pracy.
Wydajność adekwatna do zadań
Mobilny i przyjemny dla oka
Odpowiednio zabezpieczone dane
Zaprojektowany do komfortowej pracy
ThinkPad P1 Gen 5 wyposażono w procesory Intel® Core™ 12- tej generacji, odpowiedzialne za efektywność laptopa w realizowaniu zadań. Ich moc obliczeniowa pozwala na płynne działanie oraz szybką realizację nawet skomplikowanych przedsięwzięć. Obecność opcjonalnych kart graficznych NVIDIA® będzie natomiast bardzo pomocne w pracy związanej z projektowaniem 3D, obróbką zdjęć i filmów etc. Wydajność różnych konfiguracji tych podzespołów zapewniała ThinkPad P1 Gen 5 uzyskanie wielu certyfikatów niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Odpowiednio zaprojektowany układ chłodzenia dba z kolei o utrzymanie w ryzach temperatur wspomnianych komponentów.
Obudowę ThinkPad P1 Gen 5 wykonano z mieszanki kilku materiałów, które nadają jej lekkości oraz wytrzymałości. Drugi z tych atrybutów potwierdzono przez pozytywne zaliczenie testów wchodzących w skład certyfikatu MIL-STD-810H. Ich wysoka jakość oraz design nadany mobilnej stacji roboczej stanowią z kolei połączenie przykuwające wzrok wielu osób. Energooszczędność zastosowanych podzespołów sprawia, że komputer może długo pracować bez dostępu do gniazdka sieci elektrycznej. Opcjonalny modem sieci komórkowej to z kolei idealne rozwiązanie w przypadku przebywania poza zasięgiem sieci WiFi.
ThinkPad P1 Gen 5 dysponuje wieloma zabezpieczeniami, które stanowią część pakiety Lenovo ThinkShield. W ich gronie znajdują się opcjonalne czytniki linii papilarnych oraz kamery na podczerwień. Gwarantują one ochronę dostępu do laptopa, opierając swoją skuteczność na danych biometrycznych właściciela urządzenia. Wbudowany moduł TPM z kolei pozwoli systemowi operacyjnemu na efektywne szyfrowanie zawartości dysku twardego w celu ochrony poufnych danych. O prywatność użytkownika zadba natomiast wbudowana przesłona kamery internetowej, która zablokuje każdą niezamierzoną transmisję obrazu.
ThinkPad P1 Gen 5 zaprojektowano z myślą o komfortowym użytkowaniu laptopa. Jego matryca wyświetla obraz w proporcji 16:10, pokazując w ten sposób większą ilość treści jednocześnie. Komputer dysponuje też siecią bezprzewodową WiFi 6E, zapewniającą szybki transfer danych oraz wysoką stabilność połączenia. Obecna w nim odporna na zachlapanie, opcjonalnie podświetlana klawiatura pozwala na bezproblemowe korzystanie z niego nawet w zacienionych pomieszczeniach. Obecność technologii Dolby Atmos oraz Dolby Voice gwarantuje przeprowadzenie wielu udanych rozmów oraz wideokonferencji online, pozbawionych zniekształceń dźwięku oraz szumów.
Produkt | |
| Producent | Lenovo |
| Rodzina produktu | ThinkPad |
| Seria produktu | ThinkPad P |
| Model produktu | ThinkPad P1 Gen 5 |
| EAN / GTIN-13 | 196380254376 |
| Klasa produktu | Mobilna stacja robocza |
| Przeznaczenie | Biznes |
Procesor | |
| Producent procesora | Intel® |
| Rodzina procesora | Core™ i7 |
| Model procesora | Core™ i7-12700H |
| Liczba rdzeni procesora | czternaście |
| Liczba rdzeni performance | sześć |
| Liczba rdzeni efficient | osiem |
| Maksymalne taktowanie rdzeni performance | 4,7 GHz |
| Maksymalne taktowanie rdzeni efficient | 3,5 GHz |
| Pamięć cache procesora | 24 MB |
Matryca | |
| Przekątna matrycy | 16'' |
| Standard matrycy | WQXGA |
| Rozdzielczość matrycy | 2560 x 1600 |
| Powłoka matrycy | Matowa |
| Technologia ekranu | IPS |
| Jasność matrycy | 500 nit |
| Pokrycie palety barw | 100% sRGB |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 165 Hz |
Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 32 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 2 |
| Ilość wolnych slotów pamięci RAM | 1 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | 64 GB |
| Częstotliwość pamięci RAM | 4800 MHz |
| Technologia wykonania pamięci RAM | SODIMM DDR5 |
Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 1 szt |
| Typ dysku | SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 1000 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
| Wolne sloty | 1x M.2 (PCIe) |
Karta graficzna | |
| Producent karty zintegrowanej | Intel |
| Model karty zintegrowanej | Iris Xe Graphics |
| Producent karty dedykowanej | NVIDIA® |
| Model karty dedykowanej | RTX A2000 |
| Pamięć karty dedykowanej | 8 GB |
| Technologia pamięci karty dedykowanej | GDDR6 |
Komunikacja | |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 6E (802.11 ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| Wbudowany modem | 5G |
Interfejsy WE/WY | |
| HDMI | 1 szt |
| USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) | 2 szt |
| Thunderbolt | 2 szt - Thunderbolt 4 |
| Wyjście słuchawkowe | Combo |
| Wejście mikrofonu | Combo |
Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
| Ilość głośników | 2 |
| Moc głośników | 2 W |
| Kamera | 2,0 Mpix + IR |
| Wbudowany mikrofon | Tak |
| Czytnik kart pamięci | Tak |
Klawiatura / Urządzenia wskazujące | |
| Układ klawiatury | Qwerty (International) |
| Podświetlenie klawiatury | Tak - podświetlenie białe |
| Odporność na zachlapanie klawiatury | Tak |
| Typ urządzenia wskazującego | Touchpad |
| Typ dodatkowego urządzenia wskazującego | Trackpoint |
System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Windows 10 Pro |
| Architektura systemu | 64 bit |
| Wersja językowa systemu operacyjnego | polska |
Akumulator | |
| Technologia wykonania baterii | Litowo-polimerowa |
| Pojemność baterii | 90 Wh |
| Moc zasilacza | 170 W |
Zabezpieczenia | |
| Gniazdo linki zabezpieczającej | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Czytnik Smart Card | Nie |
| Szyfrowanie TPM | Tak |
Gwarancja | |
| Typ gwarancji | Producenta |
| Rodzaj gwarancji | Premier Support (Naprawa u klienta ze wsparciem technicznym 24/7) |
| Czas trwania gwarancji | 36 miesięcy |
| Szczegółowe warunki gwarancji | Pobierz |
Właściwości fizyczne | |
| Materiał wykonania obudowy | Aluminium, Tworzywa sztuczne, Włókno szklane, Włókno węglowe |
| Wzmocniona konstrukcja | Tak |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Kolor pokrywy | Czarny |
| Kolor klawiatury | Czarny |
| Kolor ramki matrycy | Czarny |
| Waga produktu | 1,80 kg |
| Wysokość (mm) | 18 |
| Szerokość (mm) | 360 |
| Głębokość (mm) | 254 |
Uwagi | |
| Dodatkowe informacje | Laptop jest wyposażony w przesłonę kamery (Privacy Shutter). Laptop spełnia wymogi standardu MIL-STD-810H. Downgrade do W10Pro z licencji W11Pro. |
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami | |
| Dane producenta | Lenovo Group Limited; 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R. of China |
| Osoba odpowiedzialna za produkt | Lenovo (Slovakia), Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, [email protected] |