Wzorowa oferta na laptopy dla Nauczyciela!
Wzorowa oferta na laptopy dla Nauczyciela! sprawdź
close Kontakt
Sortuj
z 1
Omówienie Specyfikacja techniczna
690,40 zł
netto: 561,30 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
9 793,13 zł
netto: 7 961,89 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
424,61 zł
netto: 345,21 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
5 390,49 zł
netto: 4 382,51 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
690,40 zł
netto: 561,30 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
2 417,52 zł
netto: 1 965,46 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
529,37 zł
netto: 430,38 zł
Omówienie Specyfikacja techniczna
4 010,11 zł
netto: 3 260,25 zł
Pokaż

Zasilacze awaryjne UPS Legrand – Pewność i bezpieczeństwo w zasilaniu

Zasilacze awaryjne UPS Legrand to niezbędne urządzenia dla przedsiębiorstw i użytkowników domowych, którzy cenią sobie niezawodność oraz ciągłość zasilania. Stanowią one rozwiązanie, które pozwala uniknąć utraty danych, uszkodzeń sprzętu elektronicznego oraz zaniku mocy w momencie awarii zasilania. Duży wybór dostępnych urządzeń pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania do użytkownika. Legrand świetnie sprawdza się we wszystkich firmach, w których korzystanie ze sprzętu elektronicznego stanowi jeden z ważnych elementów działalności. Zasilacze awaryjne stanowią niezbędny element architektury komputerowej w takich branżach jak informatyka, telekomunikacja, przemysł czy medycyna.

Niezawodność i Ciągłość Zasilania

UPS Legrand zapewniają nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej do podłączonych urządzeń, zwłaszcza w przypadku nagłego braku prądu. Dzięki nim, komputery mogą funkcjonować bez przerw, co jest kluczowe w miejscach, gdzie przestoje mogą prowadzić do niepożądanych konsekwencji. Dodatkowo chronią one podłączone urządzenia przed skokami napięcia oraz przepięciami, zdolnymi do spowodowania uszkodzeń sprzętu elektronicznego. Sprawia to, że drogie komputery, telewizory, serwery i inne urządzenia są bezpieczne. W przypadku awarii zasilania, UPS Legrand automatycznie przełącza się na zasilanie z wbudowanej baterii. Pozwala to na ciągłą pracę lub stanowi zabezpieczenie przed utratą zgromadzonych w pamięci danych. Czas działania na baterii zależy od modelu i ilości podłączonych urządzeń. Zwykle jednak może wynosić od kilku minut do kilku godzin.

Wyższy poziom ochrony

Elementami wyróżniającymi część modeli zasilaczy Legrand są wbudowane gniazda elektryczne. Dzięki nim reakcja na niespodziewane awarie jest jeszcze szybsza. Dodatkowo takie rozwiązanie wpływa na bezpieczeństwo. Jednym z zadań tego typu urządzeń jest ochrona przed przepięciami. Jest to dodatkowa forma ochrony dla wrażliwych na nagłe skoki napięcia komponentów. Wiele modeli UPS Legrand oferuje możliwość monitorowania i zarządzania zasilaniem za pomocą oprogramowania komputerowego lub aplikacji mobilnej. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić stan baterii, historię awarii i dostosować ustawienia zasilacza do swoich potrzeb. Legrand oferuje swoje rozwiązania w obudowach typu Rack i Tower. Obudowy Rack świetnie sprawdzą się w serwerowniach, dzięki budowie specjalnie dostosowanej do montażu w szafie. Drugim rodzajem są obudowy Tower, które wyglądem przypominają tradycyjne komputery stacjonarne. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w małych i średnich przedsiębiorstwach. Mobilność tego typu urządzeń pozwala na łatwą i bezproblemową zmianę miejsca przechowywania zasilacza.

Architektura dostosowana do wymagań

W dostępnej ofercie spotkać można między innymi zasilacze w architekturze offline. To odpowiednie rozwiązanie dla prostych zastosowań, gdzie priorytetem jest podstawowa ochrona przed przepięciami i krótkotrwałymi awariami zasilania. Znacznie większą popularnością cieszą się zasilacze line-interactive. UPS jest w stanie dostosować napięcie w odpowiedzi na zmiany w zasilaniu sieciowym. To popularny wybór dla średnich przedsiębiorstw, gdzie ochrona przed przepięciami, skokami napięcia i awariami zasilania jest ważna. Są to najbardziej zaawansowane i niezawodne rozwiązania. W trybie normalnym przekształtnik statyczny przetwarza prąd, zapewniając pełną izolację od sieci zasilającej. W przypadku awarii zasilania, urządzenie automatycznie przełącza się na zasilanie z baterii, bez przerw w dostawie energii. Nie brakuje również najbardziej zaawansowanych rozwiązań Online (Double Conversion). Architektura ta jest idealna dla zastosowań takich jak centra danych czy laboratoria medyczne, gdzie niezawodność i nieprzerwalność zasilania są priorytetem.

Najlepsze zasilacze awaryjne UPS Legrand - sierpień 2023

1. UPS Legrand Keor PDU 800 - 310330

UPS Legrand Keor PDU 800 oferuje moc pozorną na poziomie 800 VA, co przekłada się na 480 W mocy rzeczywistej. Architektura UPSa to Off-line (standby). Zamknięto go w obudowie typu Rack o wadze oscylującej w granicach 5,50 kg. Urządzenie wyposażono w port komunikacji USB. Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym wynosi 180V - 270V. Dodatkowe informacje: Liczba i rodzaj gniazdek z utrzymaniem zasilania - 8x Typ E (FR). 

2. UPS Legrand Daker dk plus 5000 - 310173

UPS Legrand Daker dk plus 5000 oferuje moc pozorną na poziomie 5000 VA, co przekłada się na 5000 W mocy rzeczywistej. Architektura UPSa to On-line double conversion. Zamknięto go w obudowie typu Rack/Tower o wadze oscylującej w granicach 60,00 kg. Urządzenie wyposażono w port komunikacji USB oraz RS232. Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym wynosi 160V - 288V. Dodatkowe informacje: Liczba i rodzaj gniazdek z utrzymaniem zasilania - 2x IEC320 C19 (16A), 8x IEC320 C13 (10A). Urządzenie wyposażono panel z ekranem umożliwiający odczyt i zmianę parametrów urządzenia. 

3. UPS Legrand Keor Multiplug 600 - 310083

UPS Legrand Keor Multiplug 600 oferuje moc pozorną na poziomie 600 VA, co przekłada się na 360 W mocy rzeczywistej. Architektura UPSa to line-interactive. Zamknięto go w obudowie typu Tower o wadze oscylującej w granicach 5,00 kg. Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym wynosi 170V - 280V. Dodatkowe informacje: Urządzenie wyposażono w diody sygnalizacyjne informujące o pracy na baterii, pracy z sieci zasilającej oraz przeciążeniu UPSa.

Sortuj